Close
Close
autorem zdjęcia jest Dennis Skley
autorem zdjęcia jest Dennis Skley

I głęboko nabrać powietrza, bo wyciągam stetoskop i będę przykładał do płucek!

Tak jak kobietom trzeba badać piersi, tak blogerom trzeba badać czytelników. Albo na odwrót. Tak, czy inaczej, to już tradycja, że raz w roku zapraszam Was na kozetkę i nasłuchuję, co tam w środku gra. Czy bardziej John Coltrane, czy jednak Mandaryna bez auto-tune’a, czy może jednak Skrillex? Czy plecki nie krzywe, czy oczka nie wypatrzone, czy białe krwinki, czerwone krwinki i te od poczucia humoru w normie i czy mózg się nie zastał. No i czy przypadkiem nie chcecie zmienić lekarza pierwszego kontaktu.

Co roku wyniki naszej okresowej kontroli mają spory wpływ na to, co się dzieje z blogiem i jak się zmienia. I zapewne nie inaczej będzie i tym razem.

Część pytań jak zwykle odnosi się stricte do Was, bo przez ostatnie 365 dni trochę nam się przetasował skład czytelników i pojawiło się sporo nowych twarzy. Chcę im się przyjrzeć, poznać i dowiedzieć się, czy unoszą kąciki ust ku górze tak często jak sobie to wyobrażam. No i przede wszystkim, czy pojawiło się tu więcej facetów, bo momentami czuję, że ja jeden dziewczynom nie wystarczam. No chyba, że się mylę. Mylę się? Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości i urojonych przekonań, i odwdzięczę się najlepiej jak umiem. Językiem. W sensie, jeszcze lepszymi tekstami.

Diagnozować będziemy się przez równe 7 dni, a stan zdrowia pacjentów zostanie opublikowany w osobnym poście. Nie przedłużając, weź przyszłość Stay Fly w swoje ręce i zdejmij bluzkę!

(link do ankiety, gdyby nie wyświetlała się w poście)

Mam nadzieję, że badanie było dla Ciebie równie przyjemne co dla mnie. Wielkie dzięki, już możesz się ubrać!

(niżej jest kolejny tekst)

71
Dodaj komentarz

avatar
34 Comment threads
37 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
31 sposobów, w jakie czytelnicy wyrażają miłośćWięcej miłości niż w Walentynki!Więcej miłości niż w WalentynkiMagdalena SuskaJustek aka cacko_z_dziurką Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksandra
Gość
Aleksandra

Już zbadana! Chcę naklejkę „dzielny pacjent” :3

Jan Favre
Gość

Mam tylko „dzielna pacjentka” :(

Aleksandra
Gość
Aleksandra

Jeszcze lepiej! Za podciągnięcie koszulki na badaniu należy mi się!

Saga Sachnik
Gość

Trzeba być dżenderem.

Aleksandra
Gość
Aleksandra

Wachałam się, ale w ostateczności wybrałam jednak opcję „samica”.

Olka
Gość
Olka

damn, czyli jak zaznaczyłam „dżender”, to nie dostanę naklejki? a tak się starałam..

Paulina K
Gość

Ja też chcę! Janek, przygotowałeś więcej?

Jan Favre
Gość

Coś się jeszcze powinno znaleźć.

Maciej Trojanowicz
Gość

Chciałem potrollować, ale uznałem, że nie.

Jan Favre
Gość

Spoko, mogłeś kliknąć tego dżendera.

Konrad Błaszak - Kondux
Gość

Też zastanawiałem się chwilę nad Dżenderem :P

Mateusz Sanzo Cichosz
Gość

Poszło ;). Niektóre pytania mogłyby być wielokrotnego wyboru, np. z kategoriami, które czytam.

Joanna
Gość
Joanna

Zgadzam się.

Arlnie Co Ja Plotę?
Gość

To prawda

Jan Favre
Gość

No właśnie, bo niektórzy wtedy zaznaczaliby wszystkie i nic by z tego nie wynikało, a tak mam jasny pogląd, która jest definitywnie najciekawsza :)

Saga Sachnik
Gość

Kto to jest Kominek?

Jan Favre
Gość

Niby polonistka, a nie wie, że należało zapytać „Co to jest Kominek?”.

Saga Sachnik
Gość

Nie polonistka – nauczycielka.

Aleksandra Muszyńska
Gość
Aleksandra Muszyńska

Dżejson Hant.

FabJulus
Gość

Już po wszystkiem.

Jan Favre
Gość

I jak, chyba nie bolało?

FabJulus
Gość

Było nawet przyjemnie ;)

7 przekonań o miłości, którymi robisz sobie krzywdę

Skip to entry content

Czym różni się dziecko od dorosłego człowieka? Dziecko może zrobić sobie krzywdę w zasadzie wszystkim, dorosły człowiek głównie głupimi przekonaniami i otwieraczem do konserw. Jeśli w dzieciństwie słyszałeś w kółko, że jesteś zbyt głupi by zostać astronautą, to jest prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że później nawet tego nie sprawdzałeś, tylko uwierzyłeś na słowo.

Z hasłami dotyczącymi pieniędzmi – „uczciwy człowiek bogaty nie będzie”, czy relacji damsko-męskich – „kobiety lecą na kasę” jest podobnie. Świat jest takim, jakim go widzisz, a widzisz go takim, jakim zostało Ci wpojone, że jest. Jak nie męczyć się w związkach bez przyszłości? I nie frustrować się tymi, które już się zakończyły? A także nie być wiecznie czekającym na szczęście singlem?

Przede wszystkim, nie wierząc w głupie przekonania o miłości, którymi robisz sobie krzywdę.

Lepiej smucić się i kochać, niż żyć bez miłości w szczęściu

To jedno z tych zdań, które widząc u znajomej na Facebooku, zastanawiasz się, czy usunąć ją z obserwowanych, czy raczej zaproponować pomoc.

Ludzie dążą w życiu do różnych rzeczy i miewają skrajnie różne cele. Jedni chcą wejść na Kilimandżaro, drudzy założyć rodzinę, trzeci fabrykę, a czwarci wygrać konkurs jedzenia pączków na czas. Jednak bez znaczenia co napędza nas do wstawania kolejnego dnia z łóżka, wszyscy chcemy tego samego: być szczęśliwi.

Czemu więc bycie nieszczęśliwym miałoby być lepsze od bycia szczęśliwym?

Miłość już sama z definicji powinna sprawiać, że czujesz się lepiej, jeśli tak nie jest, to może to, co jest między Tobą a partnerem, to coś innego? Na przykład toksyczny związek. Albo współuzależnienie. Bo nie ma zdrowej relacji, w której druga osoba czuje się źle. I definitywnie nie jest to coś, w czym powinno się trwać. Jeśli jest tak od niedawna – warto próbować to naprawić. Jeśli jest tak od zawsze – trzeba uciekać.

„Lepiej smucić się i kochać, niż żyć bez miłości w szczęściu” – powiedziała na pocieszenie żona uzależniona od bijącego ją męża-alkoholika.

Prawdziwa miłość nie ma szczęśliwego zakończenia, bo prawdziwa miłość się nie kończy

Czyli jak unieszczęśliwić się na długie lata, jeśli nie na całe życie, kierując się bzdurą z Demotywatorów.

W czasoprzestrzeni, w której istniejemy, nic poza „Modą na sukces” nie trwa wiecznie. Wszystko ma określoną datę ważności. Ser żółty, ciało i relacje. Wszystko. Oczywiście staramy się jak możemy przedłużać termin przydatności do spożycia, ale nie jest możliwe rozciągnięcie go w nieskończoność. Przynajmniej aktualnie.

Dla ludzi jest zupełnie normalne, że wraz z czasem jedzenie się psuje, papier toaletowy zużywa, a ciało – czy to ludzkie, czy zwierzęce – umiera, jednak z dziwnego powodu nie chcą przyjąć, że z uczuciami jest tak samo. A czemu niby miałoby być inaczej? Co dziwniejsze, ludzie zupełnie niepogodzeni z tym faktem, próbują wmówić sobie i innym, że jeśli dwójka ludzi się kochała, ale w pewnym momencie z różnych powodów przestała, to znaczy, że to nie była prawdziwa miłość.

To tak jakby powiedzieć, że pizza, którą zjadłeś na kolację nie była prawdziwa, bo już jej nie ma. Nie róbmy sobie jaj. Jeśli chcesz się przekonać, że była prawdziwa, to wejdź na wagę. Jeśli o tym, czy coś jest prawdziwe, czy nie, miałby decydować fakt istnienia w nieskończoność, znaczyłoby to, że zarówno świat, w którym żyjemy, jak i my sami, jesteśmy jedną wielką ułudą.

Wmawianie sobie, że w związku, w którym byliśmy nie było miłości, bo się skończył, jest skazywaniem się na cierpienie. Po pierwsze: katujemy się, że nieodwracalnie zmarnowaliśmy czas na coś, co było fałszywe. Po drugie: wywieramy na sobie presję, że jeśli mamy być z kimś nowym i go kochać, to koniecznie musi być to miłość na całe życie, bo inaczej to nie ma sensu. Niewiele jest lepszych przepisów na bycie nieszczęśliwym.

A wystarczy po prostu przyjąć, że uczucia i relacje tak jak mają swój początek, tak również mają swój koniec. I to całkowicie naturalne.

Stara miłość nie rdzewieje

Tylko jeśli to Ty zostałeś porzucony i nie znalazłeś nikogo lepszego niż osoba, która Cię zostawiła.

Ludzie idealizują byłych partnerów w swoich głowach tak długo, aż nie zwiążą się z kimś, kto przebija ten obraz. Twoja była zawsze potrafiła Cię rozśmieszyć i miała zajebisty tyłek? Mieliście podobne spojrzenie na świat i hierarchię wartości? Uwielbiałeś z nią spędzać czas, nawet jeśli tylko leżeliście na trawie i gapiliście się w niebo? To przestaje mieć znaczenie, jeśli Twoja obecna partnerka ma to wszystko, co przyśpieszało Twój puls przy poprzedniej i coś więcej. Na przykład jest dojrzalsza. Albo lepiej dogaduje się z Twoimi przyjaciółmi. Albo po prostu nie chrapie w nocy. Ewentualne ma większe piersi.

Nie tęsknisz za Polonezem, jeśli jeździsz Mercedesem.

Jak kocha to poczeka

Jak bym tu odbił piłeczkę mówiąc, że „jak kocha, to nie sprawdza wytrzymałości drugiej osoby”, ale zacytuję tu słowa Piotra Roguckiego, które zdecydowanie lepiej pasują do tej sytuacji – „czekanie sprawia, że gorzknieje cała słodycz w nas”. Jak pisałem wcześniej, na świecie nie ma rzeczy permanentnie stałych i niezmiennych, a założenie ceteris paribus sprawdza się wyłącznie w teorii. I to teorii ekonomicznej.

Miłość jest jak bazylia na parapecie – bez podlewania usycha. Jak wyjedziesz na weekend, raczej nic jej się nie stanie, po tygodniu będzie już mocny kryzys, a po miesiącu na 99,99% zdechnie. Trzeba być nieźle oderwanym od rzeczywistości, żeby zostawić roślinkę na pewną śmierć, a gdy już dokona żywota wmawiać jej, że to jej wina.

Myślałeś, że jak wyjedziesz na rok do Anglii, to Twoja dziewczyna włoży uczucia do zamrażarki i rozmrozi je dopiero po Twoim powrocie, a międzyczasie będzie żyć jak maszyna? Nie przeżywając wewnątrz, że byliście blisko, a nie jesteście? I nie przyjmując do siebie bodźców z zewnątrz? Stary, nawet metal koroduje, a kamień wietrzeje.

To, że nie poczekała nie znaczy, że nie kochała, tylko, że daliście zwiędnąć temu, co trzeba było pielęgnować. Oboje.

Nie szukaj miłości, to sama Cię znajdzie

Nie szukaj pracy, to sama Cię znajdzie.

Nie szukaj jedzenia, to samo Cię znajdzie.

Nie szukaj lekarstwa na raka, to samo Cię znajdzie.

Jak wiadomo wszystkie rzeczy w życiu człowieka dzieją się same, a zwłaszcza te, na których mu zależy. Dyplomy za ukończenie studiów wypisują się same, awanse w pracy przyznają się same, nawet pieniądze na podróże odkładają się same. Jak myślisz, skąd biorąc się bezdomni i uliczni żebracy? Oczywiście stąd, że za bardzo się starają, gdyby tylko trochę odpuścili i wysyłali mniej CV, na pewno ktoś by do nich podszedł i zaproponował im pracę.

Zmieniając ton na mniej absurdalny: bierność nigdy nie jest dobrym pomysłem. Nawet, gdy zapadasz się w ruchomych piaskach. Jeśli czego chcesz, musisz działać, pracować, starać się o to. Bez różnicy, czy mówimy o pieniądzach, sukcesie artystycznym, czy właściwym partnerze. Nie możesz siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż spadnie Ci to z nieba. Udany związek, to nie Felix Baumgartner.

Beznadziejnej rady jaką jest „nie szukaj miłości, to sama Cię znajdzie” udzielają często osoby, które same intensywnie starają się znaleźć kogoś, w kim zakochają się z wzajemnością. Jednak nie wychodzi. I im bardziej się starają, tym gorszy jest efekt. Co robią w takiej sytuacji? Zamiast zamienić sposób szukania, dobór potencjalnych partnerów, czy swój kontakt z nimi i wyeliminować przyczynę swoich niepowodzeń, stwierdzają, że samo podejmowanie działania jest winne.

To tak jakby ktoś chciał codziennie przez kilka lat przewieźć słonia w maluchu i przy każdej próbie dziwił się, że się nie mieści. I zamiast zmienić środek transportu na większy, stwierdził, że jeśli przestanie próbować, to słoń sam się przewiezie.

Kocha się pomimo czegoś, a nie za coś

Temu, że to nieprawda poświęciłem cały osobny tekst. W skrócie: zawsze wybieramy partnerów ze względu na jakieś cechy, które są dla nas atrakcyjne, choć czasem robimy to zupełnie nieświadomie. Szerzej: przeczytaj dlaczego powiedzenie „Kocha się pomimo czegoś, a nie za coś” to bujda.

Miłość to gra – kto pierwszy powie kocham przegrywa

Podejście w stylu jednej z bohaterek „Galerianek”, która żując gumę i sprawdzając stan tipsów stwierdza „miłość w naszych czasach nie istnieje, trzeba robić melanż i się nie przyzwyczajać, nie?”. Otóż: nie.

Jeśli już zakładamy, że relacje damsko-męskie to gra, to nigdy nie jest to pojedynek jeden na jednego, tylko dwójka ludzi kontra cały świat. Wygrać można tylko razem. W drugą stronę jest podobnie, też przegrywają zawsze dwie osoby. Myślisz, że zakochanie się w kimś bez wzajemności sprawia, że ta druga osoba jest szczęśliwsza? Naprawdę czułabyś się lepiej dlatego, że ktoś Ci wyznał miłość, a Ty traktujesz go jak przyjaciela? Albo w drugą stronę: mimo że serce wyrywa Ci się z klatki piersiowej, czułbyś się lepiej udając, że nic między Wami nie jest? Bez kitu, zwycięstwo w pełnej krasie.

Przegrywa tylko ten, kto nic nie robi. Jeśli tylko podjąłeś działanie, to już punkt jest po Twojej stronie.

Jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza

Powyższy cytat najczęściej pojawia się na profilach dziewczyn, które lubię o sobie mówić, że mają „temperament”, „charakterek” albo „pazur”. Że są takie żywiołowe i nieprzewidywalne, że nigdy nie wiadomo, kiedy pierdolnie, ale jak już to się stanie, to masz robić dobrą minę do złej gry, bo przecież one takie są. Jakie konkretnie? Niezrównoważone emocjonalnie z konkretnym bałaganem na strychu, który najlepiej byłoby posprzątać z pomocą terapeuty.

Niestety, przyznanie się, że ma się problem i coś złego działo się w dzieciństwie, najczęściej nie ma miejsca. Zamiast tego pojawia się poprawianie sobie samopoczucia tekstami o tym, że druga strona powinna akceptować wszystkie jej chore jazdy, bo przecież miewa momenty, kiedy nie zachowuje się jak tornado przechodzące przez zakład ceramiczny.

Przekonanie, że „na miłość trzeba zasłużyć” wynosi się najczęściej z domu i to domu raczej mało szczęśliwego. Uczucie nie jest kością, którą daje się psu za dobre zachowanie. Sprowadzanie relacji między dwojgiem ludzi, do nagradzania mężczyzny za pożądane przez kobietę zachowania, jest zawoalowaną formą tresury, a nie miłością.

Jeśli kogoś kochasz, chcesz być dla niego miodem, który wypełnia go od środka, a nie cierniem, który go rani tak długo, aż nie uzna, że łaskawie może zrzucić kolce.

„Jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorszy, to nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepszy” – powiedział mąż-alkoholik do żony, bijąc ją kablem od żelazka.

Kwestie, które przemilczano pisząc o „prostytutkach z Instagrama”

Skip to entry content

Od kilku dni przez sieć przewija się nowa aferka, tym razem to „modelki z Istangrama”. Jeśli ominął Was ten temat, to w twitterowym skrócie tłumaczę o co cho. Człowiek z „bloga” TagTheSponsor.com podał się za asystenta arabskiego szejka, który wybiera się do Dubaju i chce skorzystać z usług luksusowych prostytutek, i w tym celu skontaktował się z instagramową burdel-mamą, która miała zorganizować dziewczyny. W trakcie 5-dniowej podróży jachtem, oprócz klasycznej kopulacji, modelki miały być gotowe również na orgię oraz koprofilię. Czyli oddawanie kału na ich ciała.

Cóż, ile ludzi, tyle upodobań do łóżkowych zabaw i pewnie nikt nie pochylałby się na tym fetyszem bardziej niż nad niechcianym seksem w zużytym małżeństwie, gdyby 8 z 10 modelek-prostytutek, na które szejk miał się wypróżniać, nie było Polkami. I to dość popularnymi. Mającymi zarówno dziesiątki tysięcy obserwatorów na Instagramie, jak i znanymi z mediów analogowych. Opinia społeczna nie mogła przejść obok tego obojętnie – zwłaszcza, że prowokatorzy z TagTheSponsor.com ujawnili zarówno dane personalne jak i pełne wizerunki dziewczyn – i zareagowała.

Komentarze w większości skupiały się na niemoralnym czynie modelek, jednak czasem były wyrażane w tak poetycki sposób jak nagłówek „Bogaci Arabowie srają polskim modelkom do ryja za kasę” na Wykopie, który rozpoczął aferę. Celowo nie komentowałem tej nagonki od razu, bo chciałem  zobaczyć ile osób odbierze tę sytuację w inny sposób, niż przedstawiają ją tabloidy. No niewiele. Jeśli więc daliście się porwać jedynemu-słusznemu-spojrzeniu na tę sprawę, to może niesłusznie.

Bo biorąc pod uwagę poniższe kwestie, Wasze zdanie prawdopodobnie zmieni się o 180 stopni.

 

Po pierwsze, co złego jest w prostytucji?

Nigdy nie korzystałem z usług prostytutek, uważam, że seks jest najwyższą formą zbliżenia dwojga ludzi i zwrot „kochać się” odbieram dosłownie – jako dzielenie się swoimi ciałami i miłością. ALE doskonale rozumiem, że popęd seksualny jest taką samą potrzebą jak inne leżące u podstaw piramidy Maslowa i jestem w stanie sobie wyobrazić, że u kogoś konieczność jej zaspokojenia może być silniejsza niż wszystko inne. Jedni potrzebują kupować sobie jedzenie, drudzy ciuchy, a trzeci stosunki.

Nie pochwalam, nie rekomenduję, nie zachęcam, ALE rozumiem, że ktoś tak może mieć.

Historia pokazuje, że takie potrzeby istnieją od zarania dziejów i nie bez powodu prostytucja nazywana jest najstarszym zawodem świata, więc myślę, że publiczne zlinczowanie kilku lasek z popularnymi profilami na Insta nie załatwi sprawy. W związku z tym, jeśli jedna osoba jest gotowa świadczyć wcześniej ustalone usługi seksualne, za zaakceptowaną przez obie strony kwotę, nie wyrządzając przy tym osobom trzecim żadnej krzywdy, to nic mi do tego.

 

Po drugie, nie wiadomo czy postać burdel-mamy też nie była prowokacją

Zapewne nie, bo gdyby tak było sytuacja dawno by wyszła na wierzch, ale czy ktoś z Was przed wydaniem wyroku zastanowił się, czy przypadkiem druga strona też nie zrobiła mistyfikacji, żeby pokazać światu jak bawią się konserwatywni Arabowie?

 

Po trzecie, podawanie danych personalnych to kurestwo

Osoba, która przeprowadziła prowokację i wrzuciła zrzuty ekranu z imionami i zdjęciami Polek zachowała się jak najgorsza tabloidowa hiena. Nawet taki szmatławiec jak Pudelek cenzuruje zdjęcia i nazwiska przed wyrokiem sądu.

To, że zdjęcia i dane dziewczyn pojawiają się w rozmowie nie jest ŻADNYM, ale to ŻADNYM dowodem na to, że faktycznie się prostytuują! Osoba podająca się za agentkę modelek, mogła użyć ich wizerunku zupełnie bez ich wiedzy i zgody, a prowokator z TagTheSponsor.com jeśli już chciał być takim stróżem moralności z wypolerowaną na błysk aureolą, powinien to sprawdzić przed upublicznieniem!  Równie dobrze ja mógłbym wystawić ogłoszenie na Gumtree, że jestem alfonsem Mariny Łuczenko i negocjować cenę za spędzenie z nią nocy, wysyłając jej fotki.

Czy to z automatu oznacza, że celebrytka faktycznie chce świadczyć odpłatnie usługi seksualne?

 

Po czwarte, cała strona TagTheSponsor.com to jeden wielki ból dupy

W sekcji „about” autorzy piszą czemu ujawniają personalia dziewczyn z Instagrama, które rzekomo się prostytuują. Jak myślicie, dlaczego?

Bo są turbo religijni i uważają to za grzech ciężki?

Bo chcą budować lepszy świat i przeciwdziałać miłości za pieniądze?

Bo to uprzedmiotowienie kobiet?

Bo są z organizacji walczącej z AIDS i rzeżączka?

Bo Arabowie nadużywają swoich praw i chcą przestrzec młode kobiety przed kontaktem z nimi?

Nie. Bo „nie powinniśmy traktować instagramowych modelek jak cudów bożych”, bo „niektóre z nich maja ponad 400 000 obserwatorów, a pracują jako jebane barmanki” i dlatego, że latają po całym świecie, wrzucają zdjęcia z egzotycznych miejsc i kupują sobie torebki Louis Vuitton, a „nie są prawdziwymi modelkami”.

No kurwa, mnie też nie podoba się co robi wiele osób uważających się za blogerów, ale nie spędzam 3 dni na tym, żeby ich pogrążyć. Jeśli ktoś jest w środowisku uważany za lepszego/bardziej popularnego/wpływowego ode mnie, a ja uważam, że jest inaczej, to nie robię wszystkiego, żeby go zmieszać z błotem i wdeptać w ziemię. Robię wszystko, żeby pokazać, że ja jestem lepszy, a nie, że on jest gorszy. Staram się bardziej, pracuję ciężej i mocniej się przykładam, żeby to moje było na górze, a nie jego na dole. A jeśli to nie moja piaskownica, to nawet nie zaprzątam sobie tym głowy, bo nie mam na to czasu.

Jak bardzo musi kogoś boleć dupa, żeby tyle czasu poświęcać na niszczenie innych osób?

Co mężczyźni cenią w kobietach poza cyckami?

Skip to entry content
autorem zdjęcia jest Nathalie Babineau-Griffiths
autorem zdjęcia jest Nathalie Babineau-Griffiths

Podobno jeden obraz wyraża więcej, niż 1000 słów, a jedna róża więcej niż 3 epitety związane z figurą. W związku z tym, że większość facetów jednak nie ma czarnego pasa w oratorstwie, przyjęło się, że zamiast szukać elokwentnych synonimów „masz czym oddychać”, daje się różę. Na szczęście nie wszyscy faceci postrzegają kobiety tak przedmiotowo i niektórzy wiedzą, że oprócz niezłych cycków mają też inne zalety. Choćby przeciwstawny kciuk w dłoni, który pozwala im mistrzowsko operować rurą od odkurzacza, czy wrodzone zamiłowanie do mycia talerzy na czas.

Zadałem sobie trud, by dotrzeć do tych kilku facetów w Polsce, którzy widzą w kobietach coś więcej, niż stelaż na piersi i spytałem za co je cenią.

 

Kuba z KubaShowTV

Cenię je za to, że są mądrzejsze od nas i wydały na świat Kopernika.

Cenię je za to, że są jednocześnie szyją i głową, które same sobą kręcą.

Cenię je za to, że są lepsze od mężczyzn nawet w tym, że przystosowały swoje ciała do posiadania cellulitu, a mężczyźni go nie mają, bo nie potrafią.

 

Maciej z Troyann.pl

Co poza cyckami? Nogi, nogi, i jeszcze raz nogi. Po pierwsze, mogą być ładne. Po drugie, mogą zostać wykorzystane do udania się do lodówki po piwo. A po trzecie, mają bardzo ciekawe zakończenie z obu stron.

 

Wojtek z Facebooka

Po za cyckami?

Że jak się złoszczą to się słodko rumienią i wyglądają wtedy przepięknie… zwłaszcza wtedy gdy są czerwone i rozczochrane po rozpieprzaniu połowy mieszkania, zestawu drogiej porcelany i Twoich koszul – bo mają ZŁY DZIEŃ.

Że jak ubiorą męską koszulę i paradują Ci tak po mieszkaniu o 9 rano, to możesz wtedy się na nowo w niej zakochać… no chyba, że udekoruje Ci tę białą koszulę czipsami albo winem.

Że noszą przy sobie zawsze wygodną poduszkę (a, sorry, miało nie być o cyckach).

I w końcu, że gdy zmęczony i wkurzony przychodzisz z pracy, to widzisz tą jedyną, uśmiechniętą i pachnącą w TEN sposób, to nagle wszystko z Ciebie schodzi. Przytulasz się i delikatnie szepczesz jej do ucha: zrób obiadek, szybciutko, ja będę tam gdzie zawsze, a potem przez ramię dodasz: przynieś piwo. A gdy już usiądziesz, włączysz swój ulubiony program ”Rolnik szuka żony”, wykrzykniesz: ALE ZIMNE!

Tak. Kocham kobiety.

 

Żorż z StreetFoodPolska.pl

Cytując klasykę „kobietki są takie przyjemnie mientkie”. A poza tym cenię je za wywalczenie równouprawnienia. Dzięki temu, że poszły do pracy, mężczyźni mają więcej czasu na gotowanie i spędzanie czasu z kumplami.

 

Jakub z PijaruKoksu.pl

Granie w gry i to, że nie zrzędzi nad głową, gdy marnujesz czas przed konsolą. Dodatkowym plusem jest jeśli pozwala Ci wyjść się napić z kumplami, a gdy wracasz dzwoni, żebyś kupił piwo, bo nie będzie przecież serialu na sucho oglądać.

 

Wojtek z Twittera

To nieprawda, że faceci cenią w kobietach tylko cycki. Ja uważam, że najcenniejsze w kobiecie jest to, że wie kiedy milczeć. To bardzo rzadka umiejętność i trudno ją zaobserwować w miejskiej dżungli, ba, a nawet trudniej w internecie, gdzie milczenie staje się nowym „nie, nic się nie stało”, które przeradza się po chwili w „zmarnowałeś mi 3 minuty życia, pakuj swoje wirtualne walizki i won z mojego Facebooka”.

Jednak kiedy facet usłyszy ten łagodzący uszy brak dźwięku i zrozumie, że nie wynika on z tego, że siedzi sam w domu – niech przykuwa szybko płeć piękną do kuchni, żeby nigdzie nie uciekła.

Co nie oznacza też, że idealna kobieta nie ma wydawać z siebie żadnych dźwięków – bez przesady. W odpowiednich momentach powinna też umieć jęczeć.

Zatem wydawanie odpowiednich, lub żadnych dźwięków w dostosowanym do sytuacji czasie jest bardzo ważną cechą każdej kobiety.

 

Maciek z WapniakTV

Doceniam siłę i wytrzymałość barków i przedramienia na których noszą swoje torby wypełnione po brzegi niepotrzebnym sprzętem.

 

Michał z Michal-Gorecki.pl

Jest coś poza cyckami?!

 

***

 

Tak że tego, najlepszego, a normalny tekst dniokobietowy znajdziecie tutaj.

3 mężczyzn, 4 kobiety, 24 godziny w Krakowie

Zapis doby wyrwanej bez znieczulenia z życia byłej stolicy. Kluby, puby, domówki i ludzie szukający rozwiązania swoich problemów.

Czy seks okaże się ich upragnionym lekarstwem? Uniwersalną tabletką na ból głowy i duszy?

Noc w środku juwenaliów pełna jest wykrzyczanych pytań. Dzień przynosi odpowiedzi, których nikt nie chce słyszeć, nawet gdy są wypowiedziane szeptem. Czy uwierzysz bohaterom, przekonującym siebie nawzajem, że „to tylko seks”?

Zobacz książkę!