Close
Close

Jak naprawdę jest na Przystanku Woodstock?

Skip to entry content

Gdy byłem dzieciakiem, czy tam nastolatkiem, połowa moich znajomych była punkami. A przynajmniej próbowała być, nosząc kostki i pijąc tanie wina. Sam nigdy nie byłem zainteresowany ideologią „no future”, bo od zawsze uważałem, że moja przyszłość zależy tylko ode mnie, ale, o dziwo, wyjątkowo łatwo znajdowaliśmy wspólny język. Pomijając tło wydarzeń, podczas których do tego porozumienia dochodziło, to od długowłosych znajomych słyszałem barwne jak paleta Photoshopa opowieści o Woodstocku. Że anarchia, że rebelia, że błoto, że turbolibacja, że Włochaty i hipereuforia.

Z czasem stereotypy na temat festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, oscylujące wokół spania w krzakach, zaczęły się zderzać z zupełnie przeciwnym opiniami. Że niepowtarzalna atmosfera, że spotkania z artystami, że zróżnicowane tematycznie warsztaty, że dużo wydarzeń kulturalnych. Wrodzona tendencja do konfrontowania mitów, plotek i wyobrażeń z rzeczywistością podpowiadała, że trzeba by to sprawdzić osobiście, a nie bazować na opowieściach innych ludzi i tak po kilku latach zbierania się do tego przedsięwzięcia, w tym roku w końcu je zrealizowałem.

Jak naprawdę jest na Przystanku Woodstock?

 

Błoto, brud, syf, kiła i mogiła

przystanek woodstock 2015

To główny argument, który skutecznie odstrasza nie-punków od tej imprezy.

Otóż, o ile kurzu faktycznie jest sporo – bo trudno, żeby nie było, jeśli od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy osób jednocześnie skacze pod sceną – to błota w tym roku nie było zupełnie. Oczywiście jeśli komuś wyjątkowo zależało na wykonaniu tego zabiegu kosmetycznego, to mógł pokryć skórę mokrą ziemią wskakując do kałuży, ale nie była to pozycją konieczna do uczestniczenia w wydarzeniu. Żeby bardziej to zobrazować widziałem góra 12 osób skaczących w kałuży, przy czym żadna z nich nie była ubłocona powyżej pasa.

Jednym z haseł wstrzymującym pracę jelit jest też fraza „toitoie”. Po wszystkich opowieściach, które usłyszałem przed festiwalem o warunkach sanitarnych, spodziewałem się dosłownego zobrazowania „gównoburzy”. Z całym szacunkiem do wszystkich, którzy uważają to za apogeum niesterylności i plan zdjęciowy do kolejnej części „Ludzkiej Stonogi”, ale Wy chyba nigdy nie byliście na Hip-Hop Kempie. To co się dzieje na Woodstocku jest pachnącą łazienką przy stanie toalet w Hradec Kralove. Jeśli uważacie, że warunki na imprezie Jurka Owsiaka są skandaliczne, to gówno widzieliście, że tak tematycznie to ujmę. Serio. Spodziewałem się, że nie dam rady się tam załatwić przez cały wyjazd, a nie było z tym problemów nawet ostatniego dnia, co na Hip-Hop Kempie jest niemożliwe.

Co do kwestii mycia się, to kolejki do kranów też były mniejsze niż na innych imprezach tego typu na jakich byłem i szczerze mówiąc, trochę się rozczarowałem, jak takie zwykłe polowe warunki można tak bardzo zdemonizować.

 

Na imprezę przyjeżdżają same punki

przystanek woodstock 2015

Zwane przez zadeklarowanych przeciwników nurtu brudasami. Otóż – nie wiem na ile na szczęście, a na ile niestety – nie. Na przełomie lipca i sierpnia do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdżają zarówno rastamani, hipsterzy, goci, dresy, informatycy, studenci z UJ, korpoludzie, jak i blogerzy. I wcale nie są w mniejszości w stosunku do nosicieli irokezów. Przez to, że muzyka jest dość zróżnicowana – od Meli Koteluk, przez Proletaryat, po Shaggy’ego – odbiorcy również nie stanowią jednolitej masy i w trakcie tych kilku dni można spotkać ludzi z bardzo odmiennych subkultur.

 

Na imprezę przyjeżdżają sami gówniarze

przystanek woodstock 2015

Również nieprawda. Wiek uczestników jest tak rozstrzelony, że nawet nie podjąłbym się szacowania średniej. W trakcie przemieszczania się po terenie festiwalu widziałem zarówno osoby, które mogłyby być moimi dziećmi, jak i te, których ja mógłbym być dzieckiem, a niedaleko mojego namiotu byli rozbici państwo, których mógłbym być wnuczkiem. Jeśli więc obawiasz się zmasowanego ataku gimbazy, to porzuć te obawy, bo nie mają przełożenia na stan faktyczny.

 

Łatwo paść ofiarą złodziei

Pozdro dla złodzieja, który wczoraj przegrzebał mi namiot. Dzięki, że zadowoliłeś się czipsami, a zostawiłeś mi powerbank.

Posted by Stay Fly on 2 sierpnia 2015

Jak widać po załączonym statusie, bardzo łatwo i w zasadzie nie trzeba robić nic więcej poza rozbiciem namiotu. Gwarancji, że ktoś nie przegrzebie Ci rzeczy w wigwamie nie daje nawet fakt, że rozbijasz się w ogrodzonej wiosce wśród, teoretycznie, samy swoich. Tak że nie polecam przywozić nic wartościowego, czego nie możesz zabrać ze sobą idąc na koncert.

 

Przystanek Woodstock polega tylko na chlaniu

przystanek woodstock 2015

To największe pomówienie, jakie można skierować w stronę tego festiwalu.

Nie byłem jeszcze na drugiej imprezie, na której byłoby tyle atrakcji kulturalnych. Możesz i poćwiczyć jogę na świeżym powietrzu, i zobaczyć przedstawienie z aktorami z teatru Michała Żebrowskiego, i uczestniczyć w warsztatach rozwoju osobistego, i potańczyć z instruktorem, i nauczyć się rapować, i porozmawiać z gościem, który bez pieniędzy zwiedził całą Europę (pozdro Włóczykij!), i poznać miłość swojego życia w trakcie szybkich randek. I oczywiście skakać pod sceną w trakcie zajebistych koncertów. A to wszystko totalnie, zupełnie i absolutnie ZA-DAR-MO!

Definitywnie rozwiewając wątpliwości: nie, Przystanek Woodstock nie polega tylko na chlaniu do nieprzytomności.

 

Największy festiwal w Polsce

przystanek woodstock 2015

Nie byłem na wszystkich imprezach masowych organizowanych w naszym kraju, ale jeszcze nie słyszałem o takiej, na której bawiłoby się ¾ miliona ludzi. A właśnie tyle osób przyjechało w zeszłym roku na wydarzenie prowadzone przez Jurka Owsiaka. 750 000 wiary! To tyle co CAŁY Kraków! Czujecie to? CAŁY Kraków na jednej imprezie? I to z tak genialną atmosferą, że wszyscy są otwarci, spontaniczni, rozemocjonowani i mimo to nie dochodzi do bójek? To jest naprawdę coś!

Odpowiadając na pytanie z nagłówka: tak naprawdę na Przystanku Woodstock jest zajebiście i mocno żałuję, że pierwszy raz wybrałem się na niego dopiero teraz, a nie kilka lat wcześniej!

---> PRZECZYTAJ KOLEJNY TEKST

111 comments

 1. Łaaaa! :)

  Byłam w tym roku pierwszy raz i ci, którzy jeżdżą od lat powiedzieli mi, że w tym roku toi -toie wyglądały wyjątkowo dobrze. Organizatorzy już przed festiwalem zapewniali, że tym razem „wzmocnili” tę kwestię. „Jednym z haseł wstrzymującym pracę jelit jest też fraza „toitoie” – każdy festiwalowicz zna tę praktykę. :D

  Słyszałam, jak Owsiak mówił ze sceny, że w czasie całego festiwalu zatrzymano chyba dwie pijane osoby, które zakłócały (s)pokój. Dwie osoby z setek tysięcy. Nawet, jeśli było ich więcej, to nie na taką skalę, o której czasem mówią przeciwnicy Przystanku Woodstock.

   1. Ponoć jeszcze 2 osoby trafiły do szpitala z powodu wypicia płynu do mycia felg wymieszanego z alkoholem, bo jakiś facet sprzedawał tam taki syf. Ale i tak się zdziwiłem, bo słuchając niektórych opowieści, to nie spodziewałem się tak pozytywnej atmosfery. Chyba słuchałem opowieści ludzi, którzy nigdy tam nie byli.

    1. Czytałam o tym płynie w prasie. Koleś podobno reklamował to jako „niezłą jazdę”… Ale to raczej w aucie niż w jelitach, choć jakby nie patrzeć, w tym drugim też.

     Znakomita większość ludzi na Woodstocku wie, że wybór leży po ich stronie. Dobra atmosfera skutecznie zniechęca do inicjowania akcji z agresją na czele. :)

    2. jeśli prezesów firm którzy się tam bawią, ludzi na co dzień chodzących w garniturach do pracy, właścicieli firm którzy przejechali pół kraju aby przez 3 dni się pobawić itd…. nazywasz zwierzętami , to ty nie zasługujesz nawet na miano bakterii.

    3. Dziękuje ci bardzo Damianie że tak sądzisz bo właśnie dzięki temu nigdy cię nie ujrzę na Woodstocku i nigdy nie będziesz wstanie popsuć tej doskonałej atmosfery miłości, przyjaźni i muzyki :) Pozdrawiam i nie zapraszam :)

    4. byłam na Woodstocku, było cudownie, przepięknie, a ludzie to zwierzęta jednak, nie wyprzemy się tego :)

   1. Ktoś z mojej wioski wypatrzył toi toi, który wyglądał na nieczynny i nikt poza nami do niego nie zaglądał… Padały zatem konspiracyjne hasła w stylu „brązowa szóstka czysta”. Sheraton wśród kostrzyńskich toalet.. ;)

  1. Patrząc na twoje zdjęcie mam wrażenie że widzieliśmy się na woodzie;-) Jeśli to nie kłopot napisz mi gdzie byłaś rozbita a będę wiedział czy to ty ;-)

   1. Tak, że jak weszłam na zbudowany podest, to widziałam dużą scenę. Blisko gastronomii i wioski z flagą „Golub-Dobrzyń” oraz passata, na którym wisiało prześcieradło z napisem „Janusze Woodstocku 1.9 TDI”. :D Ostatnią wskazówką, jaką jestem w stanie podać jest chorągiewka od Play z napisem „Zapierdalasz nie stygniesz”.

    1. Dziękuję za tak szybką odpowiedż i choć jesteś bardzo podobna do poszukiwanej osoby to jednak nie ty;-) Poszukuję sąsiadki która była rozbita tuż za pasażem handlowym;-) Jeszcze raz dziękuje:-)

 2. Co ja patrzę, pod kranami jest prowizoryczna, drewniana podłoga. Czyli już nie trzeba stać po kostki w błocie myjąc się, a na koniec wodą z butli myć stóp kilkanaście metrów dalej. Super.

  Btw. lepiej późno niż wcale ;) A w przyszłym roku polecam wybranie się pociągiem nocny. Skondensowana na małej przestrzeni duża ilość, dobrze zaopatrzonych ludzi z wyrywającym się nastrojem melanżowo-imprezowym jest dla mnie jednym z najlepszych elementów woodstocku. Wracać już lepiej czym innym.

 3. Jak to w tym roku nie było błota? :O Nie było grzybków pod sceną? To nie jest zwykłe błoto, to zawsze był zwieziony z zewnątrz czysty piasek, w którym panowała niesamowita kultura tańca, przewracania ludzi, przepraszania ich, podnoszenia, tańca, przewracania – i tak od nowa ;)
  Nie było mnie w tym roku po raz pierwszy, jak policzyłam, od 12 lub 13 lat – ludzie uwielbiają demonizować Woodstock, ale jak na ilość ludzi (a tylko ona czasem doskwiera, bo jest ich ogrom) w jednym miejscu – aż dziw bierze, że naprawdę nic złego się tam nie dzieje.
  Wielkie zazdro, będziesz za rok? :)

 4. „śliczna Judyta i Kasia” – zmień czym prędzej ten opis, zanim się Kasia obrazi! :D
  Kurczę, może kiedyś też pojadę…

 5. Na festiwale tego typu bierze się tylko to czego nie szkoda zniszczyć czy stracić. Żaden złodziej i powódź ci wtedy nie straszna. Swoją drogą jeśli zostanie się o jeden dzień dłużej to można wrócić z trzema namiotami zamiast jednego. W życiu nie widziałam takiej masy porzuconych rzeczy jak na końcu Woodstoku. Morze, dosłownie morze wszystkiego w stanie od śmieciowego po nie śmigane rzeczy. Widok niezwykły. A co do mitów odnośnie Wooda to polecam odważyć się na żarcie do kryshnowców. Ponoć po pierwszym nie ruszasz się z toi toia przez pół woodstocku, ale na szczęście ta klątwa działa chyba tylko na hipsterów. Polecam!

  1. Żarełko u Kriszny bardzo dobre, szczególne sos z soczewicy (rok temu tak było, nie wiem jak teraz), jedyne co przyszło mi z trudnością to zjedzenie tej słodkiej ciemnobrązowej kulki, która robiła za deser. Do dzisiaj nie wiem co to było.

  2. Kulki Mocy to zwyczajna halawa. Żarcie u Krishny robi ludziom ała jeśli się zażerają przez resztę roku burgerami i pizzą z mrożonki. Strączki, ostre przyprawy i w nieprzystosowanym żołądku rewolucja gotowa ;-)

 6. 6 lat jeżdżę, nigdy mnie nie okradli i – odpukać – mam nadzieję, że tak zostanie, chociaż też nigdy nie zabieram swojego złota, diamentów i dolarów ze sobą. Nie ma co szpanować pod namiotem.
  A jeśli chodzi o muzykę, to z roku na rok Woodstock jest coraz bardziej różnorodny. W tym roku – IMHO – najlepszym koncertem był Modestep, który z muzyką punk ma tyle wspólnego, co ja z produkcją garnków z gliny.
  No i wydaje mi się, że fala ogólnopolskiego hejtu wymierzonego w Woodstock z roku na rok maleje. A na to wpływ mają zarówno blogerzy, uczestnicy, jak i organizatorzy i to mnie bardzo cieszy.

  1. Okradli raz znajomego mojego brata. Ukradli mu WSZYSTKO razem z namiotem. Wrócił do obozu i okazało się, że jego namiot już tam nie stoi. Wrócił do domu owinięty w koc. Na szczęście kasę miał przy sobie. Ale ja jest pół miliona ludzi to wszystko się może zdarzyć.

 7. Pierwszy raz byłem na Woodstock w 2004 roku, pierwsza edycja w Kostrzynie. Potem jeszcze osiem razy. I to naprawdę są dwa różne festiwale, wtedy i dziś. Warunki sanitarne się poprawiły, 10-12 lat temu z toi toiami było naprawdę kiepsko, a o prysznicach nikt nawet nie marzył. Zmienili się też ludzie, którzy tu przyjeżdżają. Faktycznie obecnie punków jest jak na lekarstwo. Wtedy był to festiwal kontry, przyjeżdżali ludzie, którzy czuli w dużej mierze, że są poza społeczeństwem. Jurek nie uderzał tak w tony patriotyczne, nie było ASP. Do władzy w Polsce dochodziły właśnie LPR i PiS. Jechanie na Woodstock w wielu kręgach było powodem do wstydu. Teraz jest to impreza popularna, na której warto się pokazać, powiedzieć, że się było. Ale to co pozostaje bez zmian, to niesamowita atmosfera. Festiwal się zmienił. I nie mówię, że było lepiej czy gorzej. Było inaczej, bo i czasy były trochę inne. Dlatego niektóre przykłady, które wymieniasz jako mity, nie zawsze mitami były :)

  1. dobrze mówi polać mu:) jak bym czytał to co sam chciałem napisać. też od 2004 jeżdżę. dwa razy nie byłem a teraz nawet myślę żeby zabrać swoją 3 letnią córkę.

 8. Ja w tym roku zajrzałam tam też pierwszy raz. Mnie osobiście urzekła otwartość ludzi, brak negatywnych emocji przy bardzo dużym zróżnicowaniu uczestników.
  I przytulanie obcych osbób :) genialna sprawa!

 9. Kawał dobrego tekstu. Woodstock to miejsce, gdzie można odzyskać wiarę w ludzi i w taką naturalną dobroć. Sam kiedyś miałem mieszane odczucia, na pierwszy Woodstock jechałem z wątpliwościami, a w tym roku już trzeci raz.

 10. Odkąd pojechałem na Hip Hop Kemp, przestałem AŻ TAK narzekać na warunki sanitarne na Woodstocku. Naprawdę, Czesi mają mocno w dupie higienę osobistą festiwalowiczów. :D Na Woodzie nie jest dobrze, ale wiem, że zawsze mogło być gorzej. :D

 11. Czekałam na Twój wpis o Woodstocku i miałam nadzieję, że będzie właśnie w takim tonie. Dzięki! :)

 12. Czy był może w tym roku w Woodstockowym tłumie najstarszy metalowiec świata na wózku inwalidzkim, którego widziałam już na wszystkich festiwalach w tym kraju :)?

 13. Też byłem w tym roku po raz pierwszy. Mało tego – jeszcze przed pierwszym oficjalnym dniem (czyli w środę, bo przyjechałem wcześniej) wlazłem od razu na backstage w asyście Owsiaka! :D

 14. O widzisz, a mnie się od kilku już lat nie składa, by pojechać – jakaś ciąża, dziecko – kto by to zliczył ;)
  Bardzo lubię Woodstock, mimo że kiedyś ukradziono nam cały namiot – na kogoś musi trafić. Trudno, żeby w takim tłumie nie znalazł się złodziej. Podobnie jak trochę ćpunów, alkusów, idiotów, półmózgów, agresorów itd. I ten właśnie promil pokazuje później telewizja na „T” i portal na „F”, a ręce opadają, bo ludzie w to wierzą. Mają zbyt płytką wyobraźnię, by pomyśleć, co dzieje się codziennie w każdym dużym mieście: dopalacze, utonięcia, samobójstwa, naturalne zgony, udary.
  A tam naprawdę jest bezpiecznie i cudownie, pozytywnie i kolorowo :) Można robić dziesiątki rzeczy, rozmawiać ze wspaniałymi ludźmi. Chyba widać, że za tym tęsknię, co?

 15. Też w tym roku byłam pierwszy raz na Woodstoku pomimo mojego wiecznego jęczenia, że nie, bo brud, bo błoto, bo brud i błoto, bardzo miło się zaskoczyłam. Zdecydowanie zgadzam się z tym, że to impreza dla wszystkich, a picie alkoholu wcale nie jest wymogiem by się dobrze bawić.
  Jedyne, co do kradzieży, wiadomo lepiej losu nie kusić zabierać jedynie rzeczy konieczne, a te które się już musi zabrać to trzymać przy tyłku. Mi jednak zdarzyło się zostawić czteropak piwa na cały jeden dzień i noc przy naszym obozowisku zaraz obok jednej z głównych dróg do wioski ASP. Był dobrze widoczny dla wszystkich przechodzących i nikt go nie ruszył!

  Do mojej epopei dołączam zdjęcie z Woodstockowego bungee. Pierwszy raz skakałam, całkowicie na spontanie, przeżyłam, to się pochwalę! A co!

 16. te wszystkie moherowe bajki to jedna wielka bzdura. Troche skarza sie czasami mieszkancy Kostrzyna, ale tez nie wszyscy. Jest to jednak zrozumiale – nie kazdemu zmiana z malego miasteczka w festiwalowe szalenstwo odppowiada – generalnie jednak jest to swietna impreza. Stwierdzam, jako niejednokrotny uczestnik i kostrzynianka :) Pozdrawiam

   1. maja nieco wyzsze obroty, ale przy takiej ilosci stoisk z tanim jedzeniem i cala reszta na samym polu, szalu ni ma. Hotele i hostele to co innego, pewnie sa pelne po dach :) Moj tata zawsze troche narzekal, ale praca w rentgenie miejskiego szpitala w dniach nagminnych kontuzji stawow skokowych rzeczywiscie pozostawia wiele do zyczenia. W tym roku juz na emeryturze i nie uslyszalam zadnej skargi :)

 17. Byłam trzeci raz, za rok pojadę znów. Niesamowita atmosfera, cudowni ludzie. Najpiękniejszy festiwal na świecie. Niestety najwięcej mają do powiedzenia o nim ci, którzy na nim nie byli :)

 18. Pamiętam, że kiedy po raz pierwszy pojechałam na Woodstock (2005 rok), jedną z rzeczy, która pozytywnie mnie zaskoczyła, był duży poziom kultury ludzi. Mam na myśli to, że przechodząc przez mega zatłoczoną uliczkę ze straganami, kiedy co chwila ktoś na kogoś wpadał czy popychał, spodziewałabym się raczej usłyszeć „Patrz jak leziesz”, a tymczasem słyszałam jedynie „przepraszam” czy „sorry”. To było naprawdę niesamowite.

  Co do tych kradzieży to wiadomo, że się zdarzają, ale myślę też, że miałeś trochę pecha. A może to ja miałam szczęście, bo na W. byłam kilkukrotnie i szczęśliwie zawsze wracałam z całym swoim dobytkiem :)

  A tak poza tym to fajny tekst :)

 19. Musiałeś mieć pecha, nam zdarzało się zapomnieć o zamknięciu samochodu i nigdy nic nie zginęło. A znowu na nasz rząd toitoiów sprzątający się obrazili i konsekwentnie omijali go przez dwa dni.
  Dodatkową atrakcją są Niemcy, którzy chcą się trochę nauczyć polskiego.
  -how to say „girl” in polish?
  -dziewczyna
  -dziewczyna? A nie „kurwa cycki”?
  To w ogóle bardzo wyluzowany naród.
  -mamy mały problem. Florian ci się zesrał w samochodzie. Ale nie przejmuj się, to wygląda jak takie małe kiełbaski.
  Także ten. Polecam Woodstock.

 20. Tak mi się właśnie zdawało, że widziałam Cię gdzieś na prelekcji Włóczykija :D Miło teraz przeczytać taki wpis naładowany pełną energią. Zupełnie jak moje odczucia po festiwalu!

   1. Właściwie to jedynym moim problemem jest (choć trudno w to uwierzyć) brak ekipy, z którą mogłabym jechać. Chyba muszę poczekać aż moje dzieci podrosną i z nimi pojadę.

    1. To może w przyszłym roku zrobimy jakąś obozową ustawkę z czytelnikami, żeby każdy kto nie ma ekipy mógł się zabrać i pobawić :)

    2. Widzisz mi kiedys posypala sie ekipa i zebralem ludzi przez bank podróży na stronie wosp teraz tworzymy wioske co roku jest stara ekipa czasami kogos braknie ale zawsze dodajemy wpis na banku podrozy zeby przygarnac tych co sa sami i nie maja z kim jechac Wiec dla chcącego nic trudnego Powodzenia zycze i do zobaczenia na przyszlym wodstocku

    3. Wiesz co, u mnie to jest jeszcze ten problem, ze ja się boję sama podróżować, bo jak się cos stanie, to nie jestem w stanie nawet zadzwonić po pomoc czy do najbliższej osoby. Jasne, ze jakbym bardzo się uparła, to bym pewnie pojechała, ale jednak jest we mnie pewien zakorzeniony strach, którego się tak szybko nie pozbędę.

    4. Hej no przecież jest blablacar! :) co roku można się umówić z kimś kto jedzie samochodem z twojego miasta na woodstock! zawsze trochę bezpieczniej niż pociągiem, ale w tych tez nigdy nie brakuje ludzi :P nigdy nie bedziesz sama nawet w podróży! :)

    5. Hej a skad jesteś tylko ze moja ekipa jezdzi prędzej w tym roku wyjezdzalismy juz w niedziele a reszta dotarła później

 21. Super tekst:) aż żal było wyjeżdżać. Miejsce w którym odpoczywasz od tłumu marudzących ludzi jak bardzo życie jest straszne i jak bardzo jest źle. Mega energia i masa pozytywnych ludzi. :) Tam się nie jeździ tam się wraca. :)

  ps. ja też w tym roku miałam namiot w przeglądzie i do tego dwa razy. Mam nadzieję że ktoś kto chodzi teraz w mojej koszulce której nawet nie zdążyłam otworzyć, bawi się moim survivalowym multitoolem i gra w fruit ninja na moim starym telefonie wdepnie w .. bosą nogą. Nauczka na przyszły rok – elektryczny pastuch na kod pin w namiocie.

 22. Planuję jechać na Woodstock od dobrych kilku lat, ale oczywiście i tym razem mi to nie wyszło. Tak czy siak wszelkich stereotypów na temat zarówno festiwalu jak i samych jego uczestników zdążyłam się już wyzbyć mimo, że moja noga w Kostrzynie jeszcze nie stanęła. :)
  Woodstock to musi być fenomenalna sprawa i spędzenie tam tych kilku dni z pewnością daje całą masę genialnych wspomnień. A nieprzyjemne sytuacje nie zdarzają się tylko tam – idąc do sklepu też możesz zostać okradziony, a siedząc w parku jakiś koleś zwymiotuje ci na buty. Życie. :)

  1. Nie czytaj na temat stereotypów, tylko znajdź ekipę i po prostu tam pojedź :D w tym roku byłem 3 raz i w przyszłym roku będę tam z powrotem :) kocham to miejsce, 3 dni w roku, kiedy można się ‚odhamić’, odpocząć od rzeczywistości, dobrze się zabawić i przy okazji nauczyć się czegoś podczas warsztatów, polecam!

 23. Ja również byłam w tym roku po raz pierwszy w na tej bajecznej imprezie. W jedenej tylko kwestii się nie zgodzę-toitoie. W piątek nad ranem był taki smród, że niestety zwymiotowałam, co było dosyć zabawne. Cała reszta po prostu fantastyczna, do tej pory żyje Woodstock’iem, z CAAAAŁĄ pewnością wróce tam za rok! Niesamowite miejsce, klimat i ludzie. Koncerty i nagłośnienie-tego nie da sie opisać, tam trzeba być! Wg. mnie to obowiązek obywatelski być choć raz na tym pięknym festiwalu. Peace!

 24. W tym roku pojechałem po raz pierwszy i jedyne, czego żałuję, to że nie byłem na Woodstocku wcześniej.
  Wyruszyłem jedynie z przyjacielem i już pierwszego dnia poznałem mnóstwo genialnych ludzi, z którymi zresztą przeżyłem ten wspaniały festiwal. Również od zawsze słyszałem jedynie negatywne opinie i z całą pewnością stwierdzam teraz : tych ludzi zwyczajnie musiało nigdy nie być na Woodzie. Spodziewałem się błota, brudu, hałasu, awantur pod namiotem i prawdzie powiedziawszy, nie raz zastanawiałem się, czy trafiłem na właściwą imprezę.

  Gorąco polecam każdemu, naładowałem się pozytywną energią aż po sam czubek głowy. Tak wielu uprzejmych, miłych i pomocnych ludzi nie sposób spotkać na codzień w „szarej rzeczywistości”. :)

 25. Przez ostatnie 15 lat odwiedziłem Przystanek 13 razy ( ze wstydem przyznaję raz wystraszyła mnie pogoda a raz praca zmusiła do bycia na drugim końcu polski). I owszem było inaczej. Tak ilość Toi Toi, powstanie pryszniców, i ogólna poprawa warunków sanitarno bytowych nie ulega wątpliwości. Mniej Punków tak bo i pop kultura i zawsze powiązana z nią anty kultura się zmieniły. Dziś antysystemowcy częściej są hipsterami niż punkami a irokez częściej jest przebraniem scenicznym niż formą określenia przynależności do subkultury. A i tacy jak ja metale ( nie sugerujcie się grzecznym zdjęciem z oficjalnego profilu) coraz częściej ścinają długie pióra i zamieniają glany na coś lżejszego.

  A w Przystanku nigdy nie chodziło o to kto kim jest bo tylko tam punk z metalem i skinem potrafili skakać pod jedną sceną. Tam nigdy nie chodziło o turbo chlanie chociaż żadne punk czy metal za kołnierz nie wylewa. Tam nigdy nie chodziło to to ko w co wierzy chociaż zawsze ci od Jezusa byli w kontrze do tych mantrujących Krisznę. A nawet nie zawsze chodziło tam o muzykę. Bo chociaż to nazwy zespołów potrafiły ściągnąć pod wieka scenę nawet i milion ( wiem oficjalnie nigdy miliona nie było ale byłem w tym tłumie i uwierzcie był ;) to tacy jak ja który z roku na rok Przystanek traktują jak największe święto w roku byli tam zawsze nie zależnie od listy wykonawców.
  Bo tam zawsze chodziło o to by naładować akumulatory, ot by udowodnić sobie że w tym pochrzanionym kraju są nadal normalni ( chociaż zwykle wręcz odwrotnie nazywani) ludzie. Udowodnić sobie że można nie pluć na prawo i lewo jadem a mimo to wyrażać siebie i sprzeciw przeciw temu co na co dzień, co w polityce itp. By udowodnić sobie że kasa to dodatek do życia a liczą się takie właśnie chwilę takie spotkania, takie miejsca i ludzie.

  Dlatego chociaż faktycznie nie wszystkie mity tu łamane od zawsze są mitami to i tak tekst opisuje mój Woodstock. I za to dziękuję autorowi.

 26. Tam każdy jest sobą i nie ma agresji, każdy ma wybór co chce robić i nikt nikogo nie zmusza do niczego, a wybór jest duży od koncertów przez spotkania z ciekawymi ludźmi do różnego rodzaju warsztatów.
  A co do czystości to śmieci jakoś więcej może by trzeba zrobić jakaś akcję w tym kierunku a do toitoi to ja chyba mam szczęście HA HA
  Tylko nie można oceniać takiej imprezy tylko przez toitoie albo śmieci czy kurz zawsze komuś będzie coś przeszkadzać a przecież najważniejsza jest atmosfera tam panują i to żę można tam naładować się pozytywną energią i oby nam jej starczyło do następnego roku.

  To był mój 18 Woodstock i mam nadzieję że będą kolejne.
  Pozdrowienia dla wszystkich no i całej WIOSKI OLA :)

 27. Kurczę, to skąd się biorą zatem te legendy i przypowieści o „tym złym Woodstocku”?
  Po Twojej recenzji sama nabrałam ochoty na wybranie się w następnym roku :)

  1. Podejrzewam, że po części z niechęci do samego Jurka Owsiaka i WOŚPu i plotek, które rozsiewają środowiska katolickie, a które urastają potem do rangi legend.

 28. W tym roku moja córka (12 lat) była 6x raz na Woodstocku pod życzliwym okiem tylko ojca (mama musiała zostać w domu). Piszę o tym dlatego, że pierwszy raz nałożyła glany i pierwszy raz wspólnie wybieraliśmy listę atrakcji. Ona nastawiała się na Shaka Ponk i Anię Rusowicz ja na Decapitated i Hed PE ;-)
  Udało nam się zaliczyć dwa spotkania w ASP, 2x warsztaty na bębnach, 3x tańce z Hare Kryszna i oddać do eko skupu lecha 4 worki puszek.
  Warto wybrać się samemu choć tam naprawdę trudno być samemu, warto się wybrać z dzieckiem i samemu poczuć się jak dziecko, warto pojechać na Przystanek i przystanąć od codzienności. To taka Wigilia w środku wakacji ;-)
  Z Przystankiem Woodstock od… Szczecina Dąbie.

  Dodam, że piszę te słowa z … Kostrzyna.

 29. komuś tam zniknęły chipsy z namiotu, a mój namiot odwiedził ktoś bardzo miły i przyniósł 1,5 talerza jakiegoś makaronu :D

 30. Co do ataku gimbazy to się nie zgodzę. Ja wszystko rozumiem ale na Woodstock ubierać się w ciuchy po 500 zł za każdy i pstrykać selfiacza za selfiaczem [bo widziałem mnóstwo takich ludzi (głównie panienek ale o dziwo chłopcy też się pojawiali)] Z roku na rok jest ich coraz więcej. Pozdrawiam :)

 31. Woodstock to nie impreza dla branzy disco polo chłopcy w rurkach itd. woodstok to miejse tabu niezrozumiale dla wielu ludzi jest to tez festiwal powrotu do buntu i czas żeby spotkać mnóstwo zajebistych ludzi którzy podobnie mysla i lubia zabawe przy dobrym brzmieniu muzyki i tak jak kazda impreza masowa ma swoje plusy i mnusy a złodzieje pijaki bez chamulca i agresozy chodza tez na pielgrzymki do czestochowy tak ze ludzie którym PRZYSTANEK WOODSTOK nie pasuje polecam przystanek ostruda i festiwal disco polo albo szanty w gdyni na bulwaze ;)

 32. Z tym HipHop Kempem to się całkowicie zgadzam. O ile na Woodzie było mnóstwo Toi-Toi i były one czyszczone chyba minimum 2 razy dziennie… tak w Hradec Kralove było ich za mało i były czyszczone raz dziennie (!!).
  A jeżeli chodzi o prysznice: Na Woodstocku kolejki były ogromne przed koncertami potem – pustki. Ilość prysznicy była większa niż rok temu no i nawet na otwartych można było zastać ciepłą wodę rano (!), na płatnych prysznicach zaś (mimo że droższe o 1zł) nie było już sytuacji, że ty odkręcasz ciepłą, a ktoś się drze, że mu zimna zaczęła lecieć… no i mogłeś w tej ciepłej, a nawet wrzącej wodzie siedzieć ile chcesz. Zaś na HipHop Kempie prysznicy o wiele za mało, były w kiepskim stanie do tego stopnia, że prawie wszyscy szli się kąpać do stawu/jeziora które było kawałek za terenem imprezy. xD

  Z tym chlaniem to też nie prawda: oczywiście sporo osób… może i większość przyjeżdża żeby się TAKŻE napić. Żeby się schlać – takich też można naliczyć. Ale są osoby, które nie piją wcale albo bardzo mało. Ja byłam na razie tylko na 2 Woodstockach i na obu wypiłam max 3 piwa… i to na początku bo ostatniego dnia oddawałam krew. Mój chłopak wypijał więcej ale także tylko na początku bo krew oddaje ze mną. I spokojnie, nie oddawaliśmy na 100% pod wpływem ponieważ po drodze z ciekawości dmuchaliśmy do alkomatu u Pana policjanta. :)

  Jeżeli chodzi o złodziei: Mi się jeszcze nie zdarzyło… rozbijam przy zaufanych znajomych z mojego miasta, zaprzyjaźniam się z sąsiadami, zawsze ktoś jest w pobliżu, nie zostawiam otwartego namiotu, staram się nie brać nic mocno wartościowego, a jak już biorę to noszę przy sobie bądź nie pozostawiam na widoku. Potencjalnym złodziejom raczej się nie będzie chciało grzebać w ogromnym plecaku, ponieważ ktoś go może nakryć…

 33. Jak dla mnie Woodstock – śmierdzi. Śmierdzi jedzeniem od krysznowców. Zapach czuć ładnych parę dni i po imprezie.

 34. Wiecie czemu w tym roku nic się nie wylewa z toi toi bo zrobili nową kanalizację i odpływ ale w tamtym roku wszystko się wylewa na drogę szedles po gnoju i ta sterta puszek i śmieć wiec w tym roku nawet się nie wybralam

 35. powinieneś się wybrać na jakiś psy festiwal w PL masz goadupa dharma fest etc, w wegrzech ozora festiwal a w portugali boom festiwal, super sprawa

 36. Janek, nie wiesz jak bardzo twój tekst dodał mi otuchy przed tegorocznym Woodstockiem :) wszyscy przyjaciele i bliscy znajomi – znając dobrze mój dość nietypowy charakter – dziwili się, że w ciągu niespełna 21 lat swojego życia jeszcze tam nie byłam. NIGDY. Dopiero w tym roku jadę – a namówił mnie na to (nie wiem jakim cudem) mój chłopak, wieloletni fan Woodstocku :D Te wszystkie filmy, zdjęcia, relacje znajomych i znajomych znajomych z jednej strony mnie przerażały (i dalej mnie przerażają!), z drugiej zaś, trochę wstyd nie być tam, nie spróbować i nie odczuć na własnej skórze tej atmosfery, o której mi opowiadają z zachwytem w oczach :P Mam nadzieję, że wrócę stamtąd cała i zdrowa (bo np. rok temu przyjaciółka wróciła z zapaleniem płuc :’) ) i że nie będę miała zamiaru potem zabić tych wszystkich osób które tak mnie zachęcały na wyjazd :)

  1. Ja w zeszłym roku wróciłem z anginą, ale zdecydowane nie było to zależne od organizatorów :D Tak źe weź ciepły śpiwór i wszystko będzie w porządku :) Dobrej zabawy!

   1. Wróciłam. Krótko (dwa dni), bo pomimo 2 par spodni, swetra, bluzy, śpiwora i okrycia się drugim śpiworem w ramionach ukochanego… zmarzłam w nocy. A że prognoza pogody na następną noc nie zapowiada się dobrze (deszcz) to wolałam zdezerterować i wrócić do ciepłego łóżka (tak, jestem wygodna). Inne minusy to hałas 24/dobę (spać nie można :'( ) i najebani ludzie dookoła (bałam się, że ktoś w końcu wpadnie na nasz namiot). Plusy? Organizacja całego tego zbiegowiska (toitoie, prysznice – 8 zł ale warto :), ochrona, pomoc medyczna – jestem pod wrażeniem), dobra i bardzo przystępna cenowo szama, dobra kawa, atrakcje różnego rodzaju (nie byłam w stanie iść na wszystkie jednocześnie, nad czym ubolewam :( ) no i koncerty (Enej + Łona, Webber & The Pimps na Małej Scenie – najlepszy koncert ever <3 ). Pamiątki? Nie, nie mam koszulki (za duży tłok w SiemaShopie), za to sprawiłam sobie bransoletki ze sznurków i koralików w stoisku informującym o HCV :)

    Także ten… radzę zabrać gruby kocyk. Ewentualnie dwa. Bądź siedem :D

 37. bardzo fajny tekst. nie byłam nigdy na woodstocku, jakoś się „nie złożyło”. w każdym razie jesteś pierwszą osobą, która przekazuje mi, że tam wcale nie chodzi tylko o chlanie. ciekawy artykuł, pozdrawiam :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem dorosły, a miałem być nieśmiertelny

Skip to entry content

Sylwester 2005: nie jestem dorosły

Jest północ, stoimy na ulicy, śnieg pada nam na twarze, ale nie czujemy jego chłodu. Jesteśmy pijani, młodzi i, od całej minuty, rocznikowo już pełnoletni. Drzemy się w niebo, drzemy się do siebie, drzemy się do wszystkiego. Jest zajebiście. Pijemy szampana i oblewamy nim ziemię, jakbyśmy oblewali cały świat. Bo cały świat jest nasz.

W naszych głowach rzeczywistość nie ma granic. Nie ma rzeczy, których nie możemy zrobić, nie ma miejsc, do których nie moglibyśmy pójść, nie ma pomysłów, których nie moglibyśmy zrealizować. Przyszłość to pusty zeszyt w linie, a my mamy od chuja długopisów.

– Jak będę miał syna,wiecie, kiedyś – zaczyna mówić M. z grubą warstwą mgły na oczach – to jak go lekarz już wyciągnie i klepnie w tyłek, to nabiję szkło z czyściocha i chuchnę mu w twarz.

– Żeby się zbakał? –upewniam się, czy przypadkiem nie połączyłem trzech różnych myśli, swojej, M. i kogoś z 50 osób, które nas otaczają, w jedną.

– Nooo! I to będzie pierwsze dziecko na świecie, które po porodzie będzie się śmiać, a nie płakać! – potwierdza M.

– Łooo, grubo! – klepie go po plecach R., wyciąga mu z ręki zieloną butelkę, bierze łyka i zaczyna tańczyć zataczając łuki rękami, z balkonu nad nami ktoś puścił „Stopione słońce” Natural Mystic – Jak kiedyś umrę, to to poleci na moim pogrzebie! –przekrzykuje petardy, race i strzelające korki.

Kiedyś. Kiedyś mój przyjaciel ma odurzać swoje nowonarodzone dziecko marihuaną, kiedyś mój przyjaciel ma zostać zakopany pod ziemią przy akompaniamencie polskiego reggae. „Kiedyś” ma nigdy nie nadejść, bo cały czas jest „teraz”, bo „kiedyś” jest osadzone w dorosłości. A my nie jesteśmy dorośli. I nie zamierzamy być.

Wakacje 2006: nie jestem nieśmiertelny

 

Pracuję w największej fabryce w mieście, a może nawet i w całym regionie, i maluję lakierem deski, żeby zarobić na wyjazd do Zakopanego. Z kumplami. Na tygodniową najebkę. Żar leje się z nieba, pot ze mnie. Odór z miksu ludzkich wydzielin i parującego kleju na hali produkcyjnej kłuje w nozdrza jeszcze mocniej niż na co dzień. Cieszę się, że  mogę pracować na zewnątrz.

W myślach liczę minuty, które zostały do końca dniówki i pieniądze, które, po odliczeniu biletów na pociąg, zostaną na imprezowanie. Wybija 16:00, podmywam pachy, chowam robocze ciuchy do plecaka i idę na autobus do domu.

Leżę na kanapie i gapię się w telewizor, czuję się jakoś dziwnie, słabo mi, próbuję wstać, zataczam się. Jakbym był pijany. Tylko, że nic nie piłem. Mama dotyka mojego czoła i każe mi zmierzyć temperaturę, termometr pokazuje jakieś 40 stopni. Jedziemy do szpitala.

W izbie przyjęć dowiaduję się, że dostałem udaru słonecznego, bo spędziłem 8 godzin na otwartym słońcu bez czapki, i że zatrułem się oparami z farby. Bo je wdychałem.

– To znaczy, że muszę zostać w szpitalu? – dopytuję, bo nie wierzę. Mam 18 lat, to nie jest wiek, w którym idziesz do szpitala, gdy coś Cię boli. W tym wieku jesteś z tytanu, niezniszczalny, jak złamiesz nogę, to pijesz browara, idziesz spać i na drugi dzień jest zrośnięta. W ostateczności łykasz APAP, ale nie idziesz, kurwa, do szpitala.

– Musi, to na Rusi, w Polsce jak kto chce – odpowiada gość w już dawno nie białym, przepoconym kitlu, nie odrywając wzroku, ani długopisu od kartki z moim imieniem i nazwiskiem – ale jak już jesteś, to szkoda, żeby za godzinę karetka specjalnie po ciebie jechała – dodaje podając popisany świstek.

Kolejne dwa tygodnie spędzam w pożółkłej sali bez zasłon z mężczyznami po wylewach i zawałach. Są starzy, bo dużo starsi ode mnie, ich ciała są rozlanymi galaretami, twarze napęczniałymi kiełbasami, penisy wysuszonymi ogórkami. Te ostatnie widzę, gdy są przewijani, bo ich stan nie pozwala im na sikanie w toalecie. Sranie zresztą też nie. W nocy nie mogę spać, słucham ich sapania, kaszlu, walki z demonami.

Ostatniej nocy, pół doby przed moim wypisem, ten na łóżku naprzeciwko mnie umiera. Jakieś trzy metry ode mnie. Ten sam lekarz, którego pytałem, czy muszę tu być, przychodzi stwierdzić zgon. Wywożą go. Przestaję być nieśmiertelny.

Początek lipca 2017: to już?

Mam na sobie garnitur. Czarną marynarkę, która dopina się na mnie na styk, a jeszcze jakiś czas temu była luźna, i czarne spodnie, które nie są od kompletu, bo do tych, które były od kompletu, to mogę się teraz tylko pomodlić o lepszą przemianę materii, ale na pewno nie zmieścić. Mam na sobie ten garnitur, koszulę i buty z Ryłko i cieszę się, że to tylko na chwilę, że to nie na co dzień.

– Obrączki – mówi kobieta z orłem zawieszonym na szyi. Wstaję, wyciągam kwadratowe pudełko z kieszeni i podaję.

Z P. znamy się od podstawówki, dokładnie od czwartej klasy. Od czasów kiedy procesory w komputerach taktowane były w megahercach, a telefony komórkowe służyły do dzwonienia, smsowania i gry w węża. Od bardzo dawna. Jeszcze wczoraj jadłem u jego babci podgrzewaną w mikrofali pizzę Riggę z szynką. Jeszcze kilka dni temu moja babcia pytała go, czy nie chce zalewajki. Jeszcze pamiętam jak po wuefie zrzucaliśmy się po 35 groszy na oranżadę w budce za szkołą, jak strącaliśmy śnieżkami sople z dachów.

– Jakie nazwisko będą nosić państwa dzieci? –urzędniczka pyta patrząc na P., a potem na [dziwnie mi z tym, to słowo jest strasznie obce w odniesieniu do ludzi, z którymi siedziałem w ławce i odrabiałem lekcje, nie pasuje do nich] jego żonę.

– Łączone – odpowiadają razem. Kobieta z trwałą kończy ceremonię. Ogłasza ich mężem i żoną.

To już?

Koniec lipca 2017: to już

Kończę ostatnie poprawki, chucham na tę powieść jakby była noworodkiem i mam tyle rzeczy do ogarnięcia przed wydaniem, że ze stresu nie mogę spać, ale i tak nie wyobrażam sobie, że mogłoby mnie tu dziś nie być. Dziś powinni być wszyscy. Jest sporo osób, nie wiem dokładnie ile, ale naprawdę sporo, ledwo mieszczą się przed kaplicą. Większości nie widziałem od matury. 10 lat. Wszyscy na czarno. Niektórych poznaję dopiero, gdy się przyjrzę, niektórzy są jak wycięci ze szkolnej fotografii, może z dwie zmarszczki im przybyły.

Patrzę się w sznurowadła tych samych butów z Rykło, w których trzy tygodnie temu wznosiłem toast za parę młodą, i zastanawiam jak to się stało. To nie tak miało być, nie powinniśmy się spotykać, nie w takich okolicznościach. Nie mamy jeszcze nawet 30 lat. Wciąż, na zewnątrz nie, ale w środku, głęboko, jesteśmy tymi dzieciakami, które tańczyły na ulicy z ruskim szampanem w dłoni. Dzieciakami traktującymi życie jak grę, którą można zasave’ować i zacząć od checkpointa, gdy coś pójdzie nie tak. To jest przecież za wcześnie. Za wcześnie o dekady, o całą jebaną wieczność, to w ogóle nie powinno mieć miejsca, przecież cały czas jest „teraz”, a nie „kiedyś”.

Gość prowadzący ceremonię mówi coś co ma uśmierzyć bólu, być szwami, taśmą klejącą, która owinie poszatkowane mięso i nie pozwoli mu się rozlecieć, pomoże się zrosnąć. Nie działa. Nie wiem jak u innych, bo ich nie widzę, deszcz na powiekach rozmywa mi otoczenie, kapie na dłonie, na czarne spodnie do garnituru nie od kompletu, na buty. Gadanie nie działa. Mieliśmy w tym zeszycie w linie narysować graffiti, projekt wrzutu na 10 pięter, mural jakiś, a R. odrysował w nim swoje kontury.

Zostaje nas już tylko kilku, stoimy w ciszy w jednej linii, patrzymy jak czterech spoconych chłopa bez koszulek podnosi płytę nagrobną i wstawia do środka urnę. G. wyciąga telefon i puszcza Natural Mistic. „Stopione słońce”.

Kurwa, to już.

---> SKOMENTUJ

Jest jakiś osobnik płci męskiej po 15-tym roku życia, który nigdy nie słyszał tego hasła? A jak ma wybitne problemy ze słuchem, to który nie słyszał, ani nie czytał tego hasła? Dobra, z grup pominiętych zostali nam analfabeci, ale tych akurat możemy zdyskryminować, w związku z czym, z przeprowadzonej na szybko ankiety opartej o metodykę pracy amerykańskich naukowców wynika, że 110% męskiej populacji choć raz w życiu spotkało się ze stwierdzeniem, że „faceci myślą tylko o jednym”. Tą enigmatyczną jednością, która dominuje umysły osobników wyposażonych w angielski zestaw śniadaniowy w kroczu, jest oczywiście seks. Zwany też ciupkaniem, przez dewotki, które nigdy nie dopuściłyby do tego, by brudzić sobie usta tym strasznym słowem na „s”. Lub czymkolwiek innym.

Tym razem, wyjątkowo nie będę walczył z krzywdzącym stereotypem zakładającym, że w głowie mężczyzny nie pojawiają się myśli niezwiązane ze sprawdzaniem alternatywnych zastosowań kuchennego blatu, pralki, czy ksera w biurze, bo wydaje mi się, że każdy w miarę ogarnięty człowiek, wie, że to nieprawda. Faceci poza ruchaniem myślą jeszcze o jedzeniu, więc nie wiem jak wielką seksistowską świnią trzeba być, żeby spłycać nasze procesy myślowe do jednego. W dzisiejszym traktacie oscylującym wokół wojny płci skupię się na zupełnie innej kwestii. Mianowicie, na tym, o czym myślą kobiety.

Jeśli mężczyzna dąży do seksu, to znaczy, że chce uprawiać seks. Koniec, kropka. Jego intencje są jasne, czytelne i szczere. Pod chęcią włożenia penisa do pochwy i wymiany płynów ustrojowych nie czai się żadne drugie dno.

Co z kolei oznacza, że kobieta dąży do seksu? Cholera, też chciałbym to wiedzieć, bo to może być wszystko.

Kobiety tym się różnią od mężczyzn, że pójście do łóżka czasem nie jest dla nich celem samym w sobie, a jedynie środkiem do osiągnięcia czegoś więcej. Fakt, że wspięła się na Ciebie jak na Mount Blanc odruchowo jodłując przy zdobywaniu szczytu, wcale nie znaczy, że to było jej główną motywacją, ani, że w ogóle miała na to ochotę. Równie dobrze, mogła to być tylko droga do zdobycia czegoś innego i środek perswazji, którym miała nakłonić Cię do podjęcia innych działań. W końcu nikim się tak dobrze nie manipuluje jak napalonym facetem.

Mężczyzna uprawia seks, bo ma ochotę na seks. Przedstawicielka płci karmiącej może dążyć do łóżkowych zapasów, bo:

– chce dostać awans / podwyżkę / premię / wolne w dniu finału „You Can Dance”

– potrzebuje, żeby ktoś jej nieodpłatnie pomógł z przeprowadzką / remontem / poprowadzeniem sprawy rozwodowej z podziałem majątku

– chce zrobić sobie z Tobą samojebkę z hasztagiem #aftersex i zaimponować koleżankom, że spała z-tym-znanym-kolesiem-z-telewizora

– jest nowa w danym środowisku i chce wkręcić się w Twoją paczkę znajomych

– chce zrobić na złość przyjaciółce, której się podobasz, bo nie może znieść, że zostałaby jedyną singielką w ekipie. Lub też dlatego, że kiedyś pożyczyła jej swoją ulubioną sukienkę i wróciła poplamiona

– ma turbo słabo płatną pracę i uznała, że mieszkanie u Ciebie za darmo bardziej jej się kalkuluje, niż wywalanie co miesiąc tysiaka na klitkę na wydupiu

– potrzebuje materiału genetycznego, bo zegar biologiczny tyka

– chce dotrzeć do Twojej siatki kontaktów biznesowych, bo będzie odpalać ultra innowacyjny interes – studio paznkocia – i potrzebuje kogoś, kto wyłoży na to hajs

– [wstaw_problem_z_którym_nie_może_poradzić_sobie_sama] lub [niedobór_który_możesz_zaspokoić]

Podsumowując, dziewczyna może Cię wpuścić do swojego tajemniczego ogrodu, bo po prostu chce, żebyś jej przeorał grządki swoim pługiem, ALE prawdopodobne jest też, że poszła z Tobą do łóżka, bo to element jej manipulacji. Biorąc pod uwagę powyższe, stwierdzenie, że „faceci myślą tylko o jednym” to komplement. Bo laski nigdy nie wiadomo o czym myślą.

---> SKOMENTUJ

Cotygodniowy Przegląd Internetu #37: hejty na Fejsie, druga Ziemia i brak ironii

Skip to entry content

Odkąd w podstawówce wpadłem na pomysł, żeby świadomie dokonywać wyboru muzyki, której słucham, zawsze w moich głośnikach królował rap, nie znaczy to jednak, że jestem zamknięty na inne gatunki. Wręczy przeciwnie, lubię poznawać i odkrywać nowe rzeczy, prawie, że w każdym aspekcie życia, wychodząc z założenia, że trzeba zjeść chleb z wielu pieców, żeby wiedzieć, który faktycznie Ci smakuje. Niesiony tą złotą myślą, której nie powstydziłby się Paulo Coelho, stwierdziłem, że pojadę na Woodstock.

Raz, że miał grać Modestep i Grubson. Dwa, że nigdy nie byłem. Trzy, że zawsze byłem ciekaw, czy te legendy o Broodstocku i turbolibacji są na wyrost, czy faktycznie jest tam taki rozpierdol. Cztery, że kiedy jak nie przed 30-stką? Brzmi sensownie, no nie? Z tego też powodu w dzisiejszym „Cotygodniowym Przeglądzie Internegu” pojawia się zastępstwo. I to zastępstwo wyjątkowe, bo blogera niszowego, a z bardzo dużym potencjałem. Mowa o Zdzisławie, u którego zarówno znajdziecie celne spostrzeżenia, zabawne porównannia, jak i lotną relację z przejazdu Pendolino.

Trzecie zastępstwo w CPI czas zacząć!

CPI 37

Otrzymując nominację do stworzenia głównej strony internetu poczułem się bardziej uroczyście niż w przedszkolnych jasełkach, gdzie grałem choinkę. Nie byłem pewien jak się do tego zabrać, więc przyjechałem do miasta Kraka i Smoga, żeby bardziej wczuć się w klimat, a cały wpis stworzyłem siedząc w garniturze.

Skoro już jestem gotów, to najpierw się przedstawię. Jestem Zdzisław, prowadzę bloga www.zdzislaw.in i dziś poprowadzę dla was CPI. Tak naprawdę, to nie nazywam się Zdzisław. Nie jest to moje prawdziwe imię, gdyż ono jest zbyt standardowe i niczym Lord Voldemort postanowiłem sobie zaprojektować nowe, lepsze. Co prawda nie jest anagramem, ani nie ma łacińskich interpretacji, ale uwielbiam je. Skoro już się znamy, pozwolę sobie zacząć.

Janek pojechał na Woodstock. Jeżeli już na Audioriverze doświadczył problemów techniczno-namiotowych, więc obawiam się, że z tego strasznego siedliska alkoholowych i seksualnych orgii błotnych może wrócić z WZW, albo nie wrócić wcale. Poprosiłem go jednak, o stosowanie zabezpieczenia i obiecał, że nie wyjdzie z namiotu bez ciepłych bamboszy, a marichuanen tylko ze sterylnych strzykawek.

Tomorrowland – pozostając w klimacie festiwalowym, chciałbym przedstawić jeden z najbardziej epickich na świecie. Co prawda jest to muzyka elektroniczna, ale ten rodzaj przystępny również dla fanów innych brzmień. Całość rozbrzmiewa na 16 różnych scenach, gdzie główna z nich jest zbudowana z romachem i przepychem większym niż uczta na zamku w Panu Tadeuszu. Wykonawcy tacy jak David Guetta, Tiesto, Steve Aoki, Avicii zapewne zapalaja lampkę „coś/gdzieś/kiedyś było” nawet u największych elektro-sceptyków.

Zresztą wszyscy dobrze wiedzą, że na festiwalu muzyka nie jest najważniejsza. W tym roku już jest za późno, żeby się załapać, zresztą trzeba być szybkim z kupowaniem biletów, bo rozchodzą się szybciej niż fajki w pociągu na Woodstock. Rzućcie okiem na krótki klip, pokazujący jego fragmenty. Niedługo na kanale powinien być dostępny oficjalny aftermovie. Jeżeli komuś spodobają się te klimaty, to polecam przeglądnąć nagrania z poprzednich lat.

Kopsnij Drina – wielki test bimbrów – Program który w przeciągu kilku odcinków podbił serca publiczności – interesujący temat, charyzmatyczny prowadzący, charakterystyczne zwroty i odpowiedni, niezbyt nachalny montaż. Mianowicie smutna sprawa, bo jest to już ostatni odcinek, ale można oglądać bez obawień. Polecam się zapoznać, a sceptyków uprzedzę, że zarobek z ich emisji zostanie przekazany fundacji do walki z alkoholizmem.

First World Problem Pills – Czy też irytuje Cię, gdy w ubikacji tracisz zasięg Wi-Fi, liczba followersów na insta nie rośnie wykładniczo, boisz się pająków, chciałbyś aby zawsze towarzyszyła Ci tęcza, łysiejesz i nie wiesz co na siebie włożyć? Możesz rozwiązać te, jak i wiele innych problemów biorąc odpowiednie tabletki. 100% placebo, 100% skuteczności.

firstworld

Hejty na fejsie – nowy blog obrazkowy, który w przeciągu kilku dni znalazł się na głównych stronach wiodących serwisów internetowych. Idea jest prosta – zarzucasz homofobicznym, rasistowskim, czy innym urągającym ludzkiej godności rzygiem na swoim facebooku? Jest szansa, że każdy będzie mógł znaleźć swoje zdjęcie opatrzone cytatem na tej stronie.

Dokonując chłodnej analizy tego pomysłu, nie spodziewałbym się wielkich efektów – boom na niego już minął, a zdjęcia nie są podpisane danymi personalnymi. Jednak samą ideę jak najbardziej propsuję. Trzeba być odpowiedzialnym za to co się mówi, a tym bardziej za to, co się podpisuje swoim nazwiskiem. Również w internecie.

Dlaczego 5 tys. Polaków polubiło mem z muzułmanami i torami do Birkenau – pozostając w temacie rasizmu, polecam artykuł z Dużego Formatu. Przyzwyczajony do bełkotu produkowanego przez darmowych praktykantów, lub innych pseudo dziennikarzy, nie spodziewałem się tak dobrze przygotowanego materiału. Dużo można o nim powiedzieć, ale ja określę go jednym zwrotem, który w naszym kraju nieczęsto ma okazję wypłynąć – profesjonalne dziennikarstwo.

Dragon Ball Z: Resurrection ‚F’ – powstaje nowa animowana kinówka Dragon Ball!!!11jeden Co prawda trailer wpadł do sieci już z miesiąc temu, ale w poprzednich CPI go nie znalazłem. Nie mogłem odmówić wam (ani sobie) sentymentalnego powrotu do czasów, gdy każdy na podstawie pozycji słońca i cienia mógł ocenić ile czasu pozostało do kolejnego odcinka. Wszystko po to, by następnie nabożnie wpatrywać się przez 20 minut w ekran, podziwiając spektakularne pojedynki. Teraz nie robi już takiego wrażenia, jednak w czasach gdy jedyną alternatywą był Krecik, Reksio, lub Bolek i Lolek, nie było dla mnie większej tragedii niż przegapienie nowego odcinka. Czekam.

Największy sukces NASA w poszukiwaniu drugiej Ziemi – odkryto planetę, której warunki są bardzo zbliżone do Ziemskich. Temperatura, prawdopodobna obecność wody, nasilenie światła, okres obiegu planety wokół „Słońca” – wszystko to mogło się przyczynić do powstania tam życia, może nawet inteligentnego. Jedyną niedogodnością jest dzielące nas 1400 lat świetlnych odległości, więc za naszego życia nie uda się zbyt wiele rozwinąć w stronę jej eksploracji.

sadfrog

Jak natura zareagowała na decyzję w sprawie małżeństw homoseksualnych – Ten artykuł z frondy przekroczył granice absurdu. Jeżeli po jego publikacji ASZdziennik ogłosił walkowera, to wiedz że coś się dzieje. Sam swego czasu przeglądałem komentarze pod artykułami o małżeństwach homoseksualnych i zastanawiałem się dokąd zmierza ludzkość. Jest tam ogień, błyskawice, sztormy, satanistyczny posąg, czerwony księżyc. Nie przewidziałem jednak kruka jadącego wierzchem na orle.

Cecil the lion – Amerykański dentysta zapłacił całkiem duże pieniądze, za możliwość odstrzelenia lwa, będącego symbolem parku narodowego w Zimbabwe. Karma powróciła bardzo szybko w postaci setek tysięcy negatywnych opinii internautów – stracił godność, pracę i „życie”. Szkoda, że to jedyny tak nagłośniony przypadek, przecież kłusowników jest o wiele więcej, a polowanie na bezbronne, w starciu z nowoczesną technologią, zwierzęta nie powinno mieć miejsca w cywilizowanym świecie.

Klip Tygodnia – Pan od 24-godzinnego szczęścia tym razem zaserwował nam trwającą 2 minuty i 45 sekund wolność. Świetnie zrealizowany teledysk, wpadająca w ucho melodia i elektryzująca energia wokalu są wystarczającymi powodami, żeby zapoznać się z tym kawałkiem.

Jeżeli chodzi o stylówki, to początkowo chciałem przedstawić coś w klimatach mocno wytatuowanych i wykolczykowanych ludzi. Nie udało mi się jednak odnaleźć dobrych blogów takich autorów. A przynajmniej takich nie pornograficznych. Jeżeli ktoś ma jakieś, to podrzućcie proszę w komentarzu.

Damska stylówka tygodnia – Najlepszą damską stylówką po wszeczasy pozostanie połączenie tatuaży, eksluzywnej bielizny i opcjonalnie butów do tego. Nie chcę jednak nikogo deprawować, więc zaproponuję połączenie niestandardowej urody, z klasyczną małą czarną. Olivia Emily jest bardzo ładną dziewczynką, tylko przydałby się jej jakiś kolorowy rękaw, żeby przełamać monotonię śnieżnobiałej cery.

zdjęcie pochodzi z bloga oliviaemily.com
zdjęcie pochodzi z bloga oliviaemily.com

Męska stylówka tygodniaOutdersen i jego sesja odczarowywująca kamizelkę. Ta część garderoby kojarzyła mi się jedynie z dorabianiem kieszeni, aby było gdzie wrzucić opracowanie „Ludzi bezdomnych”, w dniu podstawy z polaka. Teraz to nawet mógłbym w takiej chodzić. Jak dorosnę i spoważnieję. O ile.

zdjęcie pochodzi z bloga outdersen.com
zdjęcie pochodzi z bloga outdersen.com

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób można przekonać swoich ulubionych artystów, żeby zagrali koncert w Twoim mieście? Nic łatwiejszego, wystarczy że zbierzesz 1000 osób, które wykonają jednocześnie utwór i wrzucisz to na Youtuba. Możesz się wzorować na poniższym klipie.

Fanpage tygodnia – Tutaj stała się rzecz straszna. Kiedy zostałem nominowany do zastępstwa, wiedziałem już jaki fanpage wam zaprezentuję. Niestety w przeciągu ostatnich dni „Beka z ziół pełnych magii” została usunięta, więc nie można już przeglądać postów ludzi leczących raka pestkami moreli, odczyniających uroki, czy wierzących w spisek koncernów farmaceutycznych i szczepionki z rtęci i embrionów. A następnie dziwić się, że tacy ludzie istnieją.

Ironia jest miarą ludzkiej inteligencji, więc żeby nie oszaleć z jej nadmiaru, polecam wyrównywać jej poziom brakiem ironi. Bo tam nie ma jej wcale. Nic a nic.

Posted by brak ironii on 20 lipca 2015

To by było na tyle. Mam nadzieję, że stworzyłem godne zastępstwo i wszyscy będziecie chcieli być dziwni razem ze mną. Pozdro!

---> SKOMENTUJ