Close
Close

Wojewódzki prosił fanów by słowami „pocałuj mnie w dupę” szczuli blogera

Skip to entry content

Jakub Wojewódzki i Piotr Kędzierski prowadzą w Rock Radiu od poniedziałku do czwartku audycję „Książę i Żebrak”. W założeniach program ma być humorystyczny, w praktyce jednak jest to humor przez małe, a w zasadzie nieme „h” i opiera się głównie na podwórkowych żartach, które śmieszyły w dzieciństwie. Jedyne faktycznie zabawne fragmenty programu, to momenty, gdy pojawiają się dowcipy podwykonawców, jednak wczoraj główni prowadzący postanowili udowodnić, że mimo, iż ich zwalniają i zdejmują ich audycję z anteny, wciąż są ultra śmieszni.

Dwójka dorosłych mężczyzn uznała, że szczytem finezji i esencją dobrego żartu, będzie napuszczenie swoich fanów na przypadkową osobę i obrażanie jej słowami „pocałuj mnie w dupę”. Błyskotliwe, co?

(Wojewódzki z Kędzierskim zachęcają do ataku od 35:38)

Wojewódzki: Postanowiliśmy sprawdzić zasięg i słuchalność naszego radia poprzez test związany z Instagramem. (…) Prosimy o wejście na profil Ekskluzywnego Menela i prosimy napisać tekst…

Kędzierski: …pocałuj mnie w dupę…

Wojewódzki: …tak. Każdego kto napisze „pocałuj mnie w dupę” na profilu Ekskluzywnego Menela będziemy wymieniać i chwalić w radiu.

W ciągu godziny od tego komunikatu na profilu Ekskluzywnego Menela – blogera modowego – pojawiło się prawie 300 komentarzy fanów Wojewódzkiego, którzy wykonali polecenie swojego idola i obrazili bogu ducha winnego człowieka. Jestem zażenowany tym na tak wielu poziomach, że nie wiem od czego zacząć. Chyba najbardziej obrzydza mnie fakt, że tego klocka na cudzym trawniku nie postawiła z głupoty i braku doświadczenia osoba świeża, tylko człowiek od lat działający w mediach, doskonale obyty z jego mechanizmami.

 

Hipokryzja na poziomie wojewódzkim

Wojewódzki nie raz żalił się, i w swoim programie w telewizji, i na Facebooku, i w gazetach, że Kaczyński i PiS propagują mowę nienawiści. Że ich dojście do władzy sprawi, że będziemy nawzajem skakać sobie do gardeł i się obrażać. Że rząd antagonizuje ludzi i negatywnie wpływa na nastroje społeczne. Po czym, absolutnie bez żadnego powodu, kazał swoim odbiorcom masowo atakować słownie przypadkową osobę. Brzmi jak krzewienie prospołecznych postaw, propagowanie tolerancji i budowanie komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, co?

ekskluzywny menel wojewódzki
https://www.instagram.com/ekskluzywny_menel/

 

To zachowanie godne nastoletniego chłopca, a nie 52-letniego mężczyzny

Wykorzystywanie swojej władzy tylko po to, żeby zabawić się czyimś kosztem, to domena niedojrzałych emocjonalnie gówniarzy. Czyli użytkowników Karachana i dresiarzy dorabiających na klubowych bramkach. Takiego spuszczania hien tylko po to, żeby pośmiać się z ucieczki ofiary, mógłbym spodziewać się po jakimś dzieciaku, który grając w Minecrafta stał się popularny na YouTube i nie wie co robić ze swoim wpływem na społeczność. Ale żeby dorosłego chłopa, który mógłby być dziadkiem, bawiła zabawa w pana i władcę, który jak ma kaprys to kogoś opluje?

Słuchając dalszej części programu, i tego jak Wojewódzki z Kędzierskim sczytują na antenie, bo ich słuchacze piszą Ekskluzywnemu Menelowi „pocałuj mnie w dupę”, czułem jak żenada wylewa się z głośników i zostawia trwałe ślady na moich uszach. Panowie mało nie oddali ejakulatu na mikrofon w studiu, ciesząc się z tego, na jaki przezabawny dowcip wpadli. Żeby człowiek, który chce być autorytetem, a w dodatku doskonale wie jak działają media, publicznie zachęcał innych do szczucia kogoś i czerpał z tego przyjemność?

OHYDNE.

 

Niektórzy ludzie zrobią WSZYSTKO dla sławy

I bynajmniej nie mam tu na myśli cofającego się w rozwoju intelektualnym jurora. Mówię teraz o wszystkich osobach, które odpowiedziały na apel i zaatakowały blogera, tylko po to, żeby ich ksywka została wypowiedziana w radiu.

Nie wiem co jest gorsze, to że ktoś bezmyślnie zwraca się do drugiej osoby słowami „pocałuj mnie w dupę”, tylko dlatego, że jego idol mu kazał, czy to, że ktoś robi to, tylko po, żeby został zauważony choć na moment. Choć na ten ułamek sekundy, kiedy w ogólnopolskiej stacji radiowej prowadzący czyta jego nick na Instagramie. To, że ktoś dla tych, nawet nie 5 minut sławy, jest w stanie bezrefleksyjnie obrazić drugą osobę jest przerażające. Jeśli Cię to nie wstrząsa, to wyobraź sobie, co taki człowiek byłby w stanie zrobić w zamian za pojawienie się na 15 sekund w telewizji. Złamać Ci rękę? Potrącić autem? W końcu to tylko zabawa, a w zamian może się pochwalić znajomym, że był programie u Wojewódzkiego.

I teraz pomyśl, że w drodze do pracy spotykasz takich ludzi każdego dnia.

 

***

 

Współczuję Ekskluzywnemu Menelowi, że próbowano zrobić z niego chłopca do bicia. Współczuję słuchaczom Radia Rock, że słuchają takich audycji. Współczuję nam wszystkim, że mamy w kraju takie „gwiazdy”. I współczuję sobie, że mijam się na ulicy z ludźmi, dla których to był śmieszny żart.

---> PRZECZYTAJ KOLEJNY TEKST
 • Dopiero teraz trafiłem na ten tekst. Rzeczywiście Pan Powiatowy ma czasem szczeniackie zagrywki.

 • Kawazu

  Ekskluzywny Menel powinien odpowiedziec – Wojewódzki? a kto to taki?

  ;)

 • Kiedyś bardzo lubiłam jego talk show ale było to dawno, chyba pierwszy i drugi sezon były jeszcze w miarę. W życiu nie wpadłabym na tak głupi pomysł, po prostu masakra…

 • Zajrzałam do Ciebie i jakoś od samego początku mnie poraziło…zaatakowało wielkim formatem i kolorami od których od razu zaczęła mnie boleć głowa. :) Chciałam już wyjść ,ale trafiłam na ten wpis :) Wielkie Dzięki . I znów: nie oceniaj treści po okładce. :), muszę to sobie w końcu wbić do łba!. Kuba W. w….. mnie już od dłuższego czasu i do końca nie mogę zrozumieć o co chodzi. Czy człowiek względnie inteligentny może być aż tak prymitywny i głupkowaty? Czy odgrywa po prostu jakąś rolę, która jest mu do czegoś potrzebna?… I ciekawostka : Jak byłam młodym dziewczęciem ( w okresie Idola) bardzo Woj. nie lubiłam . Mówiłam ,że prostak. Później jako młoda mamma i kobieta pracująca zapałałam do niego sympatią i mówiłam ,że potrafi być zabawny i ma celne riposty. :) Teraz jako dojrzała kobieta mówię znów : prostackie żarty. :) Pytanie czy zmieniał się on, czy ja . :) ( Prywatnie – zrzucam swoja chwilową słabość na karb zawirowań hormonalnych związanych z laktacją. :) Pozdrawiam i będę tu wracać.

 • To on jest taki stary? :-/

 • No właśnie to jest mój największy problem z Rock Radiem – lubię, słucham, ale czasem tak mi się coś przekręci z zażenowania, że wyłączam radio podczas ich audycji. A Wojewódzki miewa czasem bardzo trafne uwagi, jak tylko zdarza mu się zapomnieć o tym, że postanowił być naczelnym wieśniakiem i bucem. Za to Kędzior w porannej audycji z Tymonem Tymańskim potrafi jakoś wyczuć granice dobrego smaku i słucha się ich bez bólu, za to przy koledze Wojewódzkim IQ mu się resetuje do 40.

 • Paweł

  Dowcip raczej niskich lotów co nie zmienia faktu że wczoraj 300 osób dowiedziało się o istnieniu tego bloga i odwiedziło go, dziś pewnie kolejne 3000 będzie o tym czytać…. no tragedia. Nie ważne jak mówią ważne aby mówili.

 • Tadeusz Maciejski

  wystarczyło napisać – jeżeli jesteście gejami i chcecie całować tyłki facetów to źle trafiliście – idźcie gdzie indziej bo ja nie jestem gejem jak Wy – wielu z tych „calujacych” by sie obrazilo i byloby im glupio

 • Ale trzeba przyznać, że Ekskluzywny Menel ładnie z tego wyszedł ;)

 • Charlie

  Zaznaczam, że nie słuchałam tej audycji, więc nie wiem jak wyglądała cała akcja, jednak zastanawia mnie to, że cały hejt za ten ‚żart’ jest skierowany na Wojewódzkiego, a nie na Kędzierskiego mimo, że ten fragment, który zacytowałeś pokazuje, że to on wymyślił ‚pocałuj mnie w dupę’.

  • Na samym początku wpisu masz załączoną audycję, do której odnosi się tekst i nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś ją przesłuchał, ale bardzo jestem ciekaw Twojej teorii spiskowej.

   • Charlie

    Nie mam żadnej teorii spiskowej, tylko po prostu uważam, że za tą akcję odpowiedzialny nie tylko jest Wojewódzki, ale również Kędzierski.

 • Przecież jakimi śmiesznymi żarcikami raczył on w „Mam talent” kilkuletnie dzieci… W jednym programie skończył to zaczął skandale w drugim, jest trochę za późno, żeby z tego wyrósł. Jak mawia mój tata, człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka już nie. :’)

 • Wizerunek medialny Wojewódzkiego od zawsze uważam za żałosny, prostacki i prymitywny. Nie wiem, jaką osobą jest prywatnie, ale śmiem twierdzić, że jako 53-letni pan działający w tej branży od wielu lat, na pewno bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z konsekwencji swoich działań i wpływu, jaki wywiera na swoich fanów. Swoją drogą, zastanawiam się komu może imponować taki poziom dowcipu? Chyba tylko niedojrzałym małolatom, zakompleksionym frustratom, bezmyślnym chamom. Po takiej publice nie spodziewałabym się niestety niczego dobrego. Dlatego całą odpowiedzialność za tę sytuację składam na Wojewódzkiego, który nazywa się inteligentnym i błyskotliwym, a kolejny raz udowodnił, że z kulturą u niego na bakier.

 • Brak słów, Wojewódzki po raz kolejny nie pokazał klasy – ba, nawet przyzwoitego zachowania. Ale widzę, że akcja ma swój ciąg dalszy: 50 groszy od Kamila dla WOŚP za każdy komentarz z treścią „Wojewódzki i Kędzierski całują zady” …

 • Brak słów…

 • Żart na poziomie dzieci z gimnazjum. Ja jestem przerażona tym jak bardzo inne osoby mają wpływ na to co robimy. Wystarczyło powiedzieć jedno zdanie a cielaczki idą wykonują to co im powiedziano, bez namysłu. Zamiast potępić wygłupy prowadzącego to bez własnego rozumu zrobili o co ich poproszono. Nawet nie kazano a tylko zasugerowano.

 • Maya Wu

  http://www.pudelek.pl/artykul/88206/wojewodzki_oskarzany_o_hejtowanie_ekskluzywnego_menela/?src01=6a4c8

  Cytują Cię na pudelku, hihihi „star fly”:)

  ps: popieram kazde zdanie z Twojego wpisu.

  • Rzetelność dziennikarska poziom Pudelek.

 • „Jan Favre jest prawiczkiem” za 3…2…1…

 • Nie wiem czy to bardziej jest żenujące czy przerażające jaki wpływ mają na ludzi osoby tak skretyniałe, że aż ciężko to skomentować. Co będzie dalej? Wybijanie szyb w oknach? Obrzucanie łajnem? Kretynizm, wieśniactwo, prostactwo, chamstwo w najgorszym wykonaniu. Byłabym przeszczęśliwa jakby za to podżeganie do bezpodstawnego ataku wytoczono im proces. Może jakby dupa zabolała to siedzieliby cicho.

 • Rebellious lady

  Prawda jest taka, że Wojewódzkiemu od dawien dawna wszystko uchodziło na sucho. Nawet sytuacja z Eską Rock i Ukrainkami tak właściwie nie dotknęła go jakoś mocno, po prostu pracuje teraz w innym radio, poza tym nic się nie stało. Nic więc dziwnego, że pozwala sobie na takie rzeczy, skoro czuje się bezkarny. Przykro patrzeć.

 • Od samego początku Wojewódzki w tym radiu to porażka. Nie umiem wybaczyć, że przez niego zniszczono radio Roxy i zlikwidowano autorskie programy Pablopavo, Grabaża czy Noviki. Dla czegoś takiego. Mój Boże!

 • Czyli może jednak dobrze, że słucham tylko radia na Spotify i jedyne co może mnie tam zirytowac, to są reklamy. ;)
  Łączę się w wyrazach współczucia.

  • 20 zł miesięcznie i koniec z irytacją ;)

 • To jeden z tych momentów, w których cieszę się ze swojego niedosłuchu – nie słyszę takiej żenady, nawet przez przypadek.

  PS. Moje serce zabiło mocniej, gdy zobaczyłam, że słowa Wojewódzkiego ująłeś w cytat <3

 • Aleksandra Muszyńska

  Żałosny stary satyr. Oto jaki styl zaprezentował.

 • Audycja schodzi z anteny, a Wojewódzki traci pracę w radio :)

 • Dobrze, że o tym napisałeś. Taką hipokryzję, jak i zachowanie warto ostro tępić.

 • Jakby nie było, Ekskluzywny Menel (o którym wcześniej nie słyszałam) zyskał reklamę. Znajdzie się teraz wielu nowych obrońców i obserwatorów. I choć zachowanie Wojewódzkiego i jego fanów uważam za karygodne, to Ekskluzywny Menel chyba jakoś na tym nie ucierpi.

  • Abstrahując od tego, czy powiedzenie „nieważne jak mówią, ważne, żeby nie przekręcali nazwiska” jest prawdziwe, to nie uważasz, że napuszczanie ludzi dla zabawy na drugą osobę i promowanie tego w mediach nie jest jednak godnym pochwały zachowaniem?

   • Przecież napisałam, że takie zachowanie uważam za karygodne…

 • Bartosz Józefowski

  Po co wszystkie kampanie HejtStop, stop mowie nienawiści itp. jak później celebryta może w radiu takie rzeczy robić. Internet powinien się zagotować hejtem na wojewódzkiego.

  • Nie hejtem, bo to tylko dokładanie oliwy do ognia, ale na pewno powinien zareagować, bo tak jak mówisz, wszystkie te akcje idą na marne.

 • Dla mnie Wojewódzki już od dawna stacza się coraz niż, ale jak widać można zejść niżej, niż na dno.

 • Też nie lubię Wojewódzkiego

  Nie sądzę żeby ludzie robili to dla sławy, tylko dlatego że było to śmieszne! Ekskluzywny Menel sam w sobie jest śmieszny jak i cała ta moda na blogerów modowych. Żadne poważne obrażanie to nie było, więc nie rozumiem skąd to całe oburzenie.

 • Mam tylko cichą nadzieję, że Wojewódzki wcześniej poinformował Ekskluzywnego Menela o swoim pomyśle. Ale wiadomo, nadzieja matką głupich…

 • Haha, a Eksluzywny Menel winduje na statystykach instagrama, który podbija mu zdjecia i dociera do instagramowiczów z obcych krajów, którzy nie rozumieja co znaczy „pocaluj mnie w dupe”, ale podoba im sie przystojny hipster.

 • * prowadzili :) Już nie.

 • Jego upadek jest bliski. Jego PR od dawna szwankuje. Nie ma nam juz nic do zaoferowania. Staje się niewyraźny przez kotłownie od wielu lat, tego samego żartobliwego bełkotu. Nawet najbardziej żenujący goście jego programu udowadniają, że czas gra na ich korzyść, a on od wielu lat stoi w miejscu – ile można. Szkoda, bo był kiedyś bardzo wartościowym dziennikarzem. Dzisiaj jak ”tonący brzytwy się chwyta”.

  • Po tym jak nagle odkrył internet i zaczął zapraszać youtuberów – z którymi de facto zupełnie nie ma o czym rozmawiać i widać, że ani ich nie rozumie, ani się nimi nie interesuje – najbardziej widać, że coś się dzieje nie tak z jego programem.

 • Toś

  Hmm, jeżeli faktycznie była to „spontaniczna akcja” Wojewódzkiego – to faktycznie do miłych nie należała, ale tak się zastanawiam, czy aby przypadkiem nie było to ustawione, w gruncie rzeczy czytelnicy tego blogera nie pałają do niego nienawiścią (nawet po takim szczuciu radiowym), a teraz ileż osób go poznało. Może taki marketing?

  • Reakcja drugiej strony była zbyt emocjonalna, żeby to była ustawka, to raz. Dwa, że Kamil nie potrzebuje takiej promocji i ma sensowniejsze sposoby na reklamę. Trzy, że osoby, które go obrażały nie były jego czytelnikami, tylko fanami Wojewódzkiego.

  • Tak właśnie…… myślę, że ruch na profilu Ekskluzywnego Menela podskoczył niebotycznie ;) podobno każda forma reklamy jest dobra. A najlepsza ta kontrowersyjna ;)

 • Kiedyś dawno temu bardzo lubiłam Wojewódzkiego i jego żarty. Zastanawiam się, czy to jemu zepsuło się poczucie humoru, czy mi się polepszyło:) Całą akcja mnie załamuje. Jak można tak ślepo posłuchać się kogoś? Wojewódzki pewnie będzie się tłumaczył, że to był eksperyment społeczny.

 • A widziałeś odpowiedź Ekskluzywnego Menela? Na jego Insta pojawiło się jego zdjęcie z dzieciństwa z gołą pupą i deklaracją, że wpłaci 50 gr na WOŚP za każdy komentarz „Wojewódzki i Kędzierski całują zady”! Podoba mi się, że nie uległ strachowi przed wielkim panem mediów Wojewódzkim :) Chociaż nie była to odpowiedź najwyższej klasy- to przynajmniej jakiś dobry uczynek z tego będzie!

  • Marta, przejrzyj komentarze pod tym tekstem, pojawił się już ten wątek :) Zasadniczo, to niepotrzebnie dalej nakręcał wzajemne obrażanie się, ale wiem, że miał dobre intencje.

   • Siedzenie cicho i udawanie, że sprawa go nie dotyczy też nie byłoby najlepszym posunięciem! W zasadzie ciężko jednoznacznie stwierdzić jaka reakcja byłaby najlepsza, żeby wyjść ze sprawy z twarzą… Czasami na chamstwo po prostu trzeba chamstwem. Mógł też banować i usuwać. Ale to byłoby chowanie głowy w piasek.
    Ps. Wybacz, nie przejrzałam komentarzy przed napisaniem swojego ;)

    • Agresji nigdy nie pokonasz agresją, bo to prowadzi tylko do zaogniania konfliktu, a w tej sytuacji mógł zrobić tak jak wymyślił, tylko zachęcić swoich fanów do pisania „całujmy się wszyscy” albo używania hasztagu #dzieńcałowania i wyszłoby mega pozytywnie. Ale tak jak mówię, rozumiem, że był w emocjach, bo we mnie też pewnie by wrzało i nie miałbym dystansu, gdyby nagle naraz 300 osób zaczęło mnie obrażać.

     • Jestem więc ciekawa co według Ciebie powinien on zrobić, nie biorąc pod uwagę emocji.
      Serio i pytam i bez nerw! :D

     • v

      bardziej bym to nazwal wzajemna promocja i szumem w mediach …

 • Słabe to, ale może czyjś czas już się tu kończy? A Ekskluzywny Menel ma darmową reklamę i wyjdzie z tej „kampanii” zwycięsko.

 • Żenada żenadą, ale kiedy ktoś namawia do publicznego obrażania, to nie można tego gdzieś zgłosić?

  • Słuszna uwaga.

  • Aleksandra Muszyńska

   Zniewaga,również w zbiegu z podżeganiem do niej jest ścigana z oskarżenia prywatnego.

   • No i w tym momencie zamiast równie żenującego odpowiadania na zaczepki, instagramowicz mógł po prostu złożyć papiery tam gdzie trzeba. To, że ktoś jest „gwiazda” nie zwalnia z odpowiedzialnosci.

    • Aleksandra Muszyńska

     Nie, nie, nie – „z oskarżenia prywatnego”, czyli tego, kogo znieważono.

     • No, tak :) Właśnie o tym mówię

     • Aleksandra Muszyńska

      A.To mamy porozumienie na linii.

 • Akurat nie pałam sympatią do Menela, po tym jak mój znajomy będąc w jednej z sieciówek, usłyszał w sąsiedniej przebieralni kogoś naśmiewającego się z małych blogerów, a po wyjściu okazało się że to właśnie ów bloger, ale to co zrobił Wojewódzki to czyste chamstwo i prostactwo. W sumie nie pierwszy raz.

  • To co się sądzi o atakowanym ma się nijak do oceny tak żenującego ataku i jego autorów

   • Przecież nie napisałam, że popieram to co się stało. Z mojego komentarza wynika tylko to, że nieważne czy atakują kogoś, do kogo pałam sympatią czy kogoś, za kim nie przepadam, jest to naganne.

 • słabe. Zarówno on jak i ta cała hołota…. niczym bezmózgie zombie, chodzące za swoim „żarłem”.. ehh.

  • To jest przerażające, jak łatwo da się ludźmi sterować.

 • Do tej pory spotykam ludzi, którzy twierdzą, że żarty Wojewódzkiego są specyficzne i nie każdy potrafi je zrozumieć. Bo taki inteligentny i taki elokwentny…
  Dla mnie są totalnie żałosne, skierowane do 15letniego dzieciaka, którego wciąż jeszcze bawią słowa: „seks” i „masturbacja”.
  Nasz król TVNu traci grunt pod nogami i nie wie jak sobie z tym radzić, więc radzi sobie jakoś.

  • Większość jego żartów dotyczy seksu i sfer intymnych, czyli tego, co śmieszy dzieciaków w okresie nastoletnim, kiedy zmagają się z burzą hormonów i odkrywaniem swojej seksualności. Przypomnij, że Wojewódzki w tym roku końcu 53 lata.

   • Mnie to nawet trochę fascynuje. W sensie – mi samej trudno pisać jest o czymś, co rajcowało mnie w technikum. Dziwią mnie emocje, które wtedy we mnie siedziały i gdy je wspominam, to nierzadko się tym zawstydzam.
    On mając 50+ ciągle jara się tym, co z racji może nawet nie samego wieku, a doświadczenia, już dawno powinno być za nim.
    Więc albo rzeczywiście jest mentalnym nastolatkiem, albo zakłada, że większość ludzi myśli narządami aniżeli mózgiem. Nie wiem w sumie co jest gorsze.

   • Ale nosi trampki, taki jest cool.

    Zawsze jak na niego patrzę, przypomina mi się ten cytat ze „Shreka”: „ratunku, ten starszy pan mnie zaczepia i udaje, że jest w moim wieku”!

  • Texas IT

   Wojewódzki to clown. To jego zawód więc się wygłupia. Bierze za to całkiem niezłe pieniądze. Śmiechu warta jest jego durna widownia, która chce oglądać i słuchać taki chłam…

 • Szczerze mówiąc, po Wojewódzkim to za dużo dobrego bym się nie spodziewała. Ale w drugą stronę – nie spodziewałam się AŻ takiego buractwa.

  • Ja po dorosłym człowieku działającym aktywnie TYLE LAT w mediach spodziewałbym się jednak nieco więcej.

 • Wybrnął z tego z klasą! :)

  • No nie do końca, ale rozumiem, że działał pod wpływem emocji.

  • kel

   Ja bym powiedział, że żenua równe prowokacji Wojewódzkiego.

 • Jeśli czyjś idol każe coś takiego napisać, to jest to moment na zmianę idola.
  Straszne.

 • Powtarzam to od czasów Idola już: Wojewódzki jest strasznym wieśniakiem. Kiedyś był naprawdę dobrym dziennikarzem muzycznym, ale obecnie jest taką Dodą telewizji. Nie słyszałam nigdy śmiesznego żartu w jego wykonaniu, a jego własny program obnaża jego indolencję – za każdym razem, kiedy ma na kanapie kogoś naprawdę inteligentnego, pokroju np. Cezarego Żaka, wychodzi na idiotę i buraka. Tylko przy pogodynkach i Luxurii Astaroth wypada dobrze. Ale to nie jest jakieś wielkie wyzwanie.

  • Ja go kiedyś lubiłam, ale zastanawiam się, czy to dlatego, że byłam młodsza, czy to dlatego, że on był kiedyś mniej „na siłę”. Teraz jest takim pajacem, że szkoda słów.

   • Stawiam na to, żeby byłaś młodsza, on był zawsze taki sam, już w czasach Idola nie był śmieszny, za to strasznie starał się pozować na intelektualistę. Komentując czyjś występ, mało nie popuszczał w spodnie, żeby tylko do wypowiedzi wcisnąć mądry punkt odniesienia z jakiejś książki.

Ludzie, którzy weszli na szczyt, mimo że świat spychał ich na dno

Skip to entry content

W naszej kulturze często sukcesy i porażki łączymy z zewnętrznymi, nieokreślonymi czynnikami. Jeśli kolega z biurka obok awansował na team leadera, dostając tym samym dostęp do magicznego przycisku „prześlij dalej” w skrzynce mailowej, mówimy, że mu się pofarciło. Jeśli z kolei szef zorientował się, że przez większość ostatniego miesiąca symulowaliśmy pracę, oszukując system wykrywania ruchu na komputerze myszką przyklejoną do chomika, i zostaliśmy zwolnieni, mówimy, że mieliśmy pecha. Sprawczość zdarzeń globalnych, mających trwały wpływ na nasze życie, również przypisujemy sile  wyższej. Niezależnej od nas samych.

Ktoś przedwcześnie odszedł z tego świata? Bóg tak chciał. Dwójka ludzi rozstała się po roku małżeństwa? Nie byli sobie przeznaczeni. Obiecujący piłkarz zerwał ścięgna? Kariera sportowa nie była mu pisana. Dziewczyna z rozbitej rodziny skończyła na ulicy? Taki był jej los.

Wychowując się w nieciekawych warunkach społeczno-ekonomicznych, w biedzie, w rozbitej rodzinie, w miejscu, gdzie psy szczekają dupami, cytując XIX-wiecznego poetę, trudno zacząć wierzyć w siebie. Bez bliskich wzorów sukcesu do naśladowania, przekonanie o wpływie na swoje życie i możliwości decydowania o samym sobie spada do zera. A często poniżej niego.

Gdy cały świat pokazuje Ci środkowy palec, otoczenie na każdym kroku utwierdza Cię w przekonaniu, że jesteś nikim, a jedyne co dostałeś w nadmiarze, to czwarty pasek na Superstarach, myśl, że sam kreujesz swoją rzeczywistość jest ciałem obcym. Umysł je odrzuca. I przyjmuje dożylnie koncepcję woli bożej, przeznaczenia bądź losu. Lub wszystkie naraz.

Gdy rzeczywistość próbuje Cię wdeptać między płyty chodnikowe, to wielu z nas uznaje, że tak ma być. Akceptując tym samym, że nie ma wpływu na swoje życie, bo jeśli coś jest zapisane w kartach, na przykład zapicie się na śmierć i zlanie z żelbetonowym osiedlem w jedną bezbarwną masę, to nikt i nic tego nie zmieni. A już na pewno nie Ty.

Czy to słuszne podejście? Czy można oszukać przeznaczenie? Czy przeznaczenie w ogóle istnieje? Czy jeśli gwiazdy na niebie układają się w słowo „śmieć”, to jest jakiś sposób, by „m” obrócić do góry nogami?

Nie odpowiem na te pytania. Bohaterowie dzisiejszego tekstu zrobią to za mnie.

 

Quentin Tarantino – pornobileter bez szkoły

„Magister to podstawa”, „bez studiów nie znajdziesz pracy”, „żeby zarabiać dobre pieniądze, trzeba mieć dobre wykształcenie”. Słyszałeś to? Pewnie, że tak i wątpię, żeby ominęło to również uszy młodego Quentina, który mimo to, w wieku 16 lat rzucił szkołę. By rozpocząć zawrotną karierę biletera w kinie pornograficznym. Z którego i tak został wyrzucony ze względu na kłamstwo odnośnie pełnoletności.

Czy to była przyszłość, jaką chciała zapewnić mu jego matka i ojczym? Wątpię. Czy późniejsza praca jako układacz kaset w wypożyczalni filmów była szczytem ich ambicji? Kurczę, nie sadzę. Jednak bez względu na to, jak decyzje Quentina oceniłoby otoczenie, w jego skali, ta z pozoru byle jaka tyrka, była mocnym 11/10. Bo dzięki niej był blisko kina. I zaczął kręcić swój pierwszy film „My best friend’s birthday”. Który nie został ukończony, bo taśma się spaliła.

Przy kolejnych dwóch – „Wściekłe psy” i „Pulp fiction” – sprawy przyjęły nieco inny obrót, i z nikogo znikąd stał gwiazdą „Hollywood” i ikoną świata filmu.

 

J. K. Rowling – samotna matka z depresją

Dzisiaj to oczywiste, że seria przygód o małym czarodzieju z przekręconym logiem Opla na czole to, oprócz wciągającej historii, maszynka do robienia pieniędzy, ale w momencie, gdy autorka ją tworzyła, wcale nie było to takie oczywiste. I J. K. Rowling ostatnie o czym mogła pomyśleć, to że dzięki swojemu pisaniu zostanie milionerką. Albo chociaż będzie miała czym zapłacić czynsz.

Rowling od dziecka marzyła o byciu pisarką, ale pracując w dorosłym życiu jako sekretarka, nic nie wskazywało, żeby z powodzeniem miała się przebranżowić. Szkicowanie „Harry’ego Pottera” przerwała śmierć jej matki, którą strasznie przeżywała, więc wyjechała z Anglii do Portugalii, żeby zacząć wszystko od nowa. Tam wróciła do pisania, dopóki nie poznała w barze dziennikarza, z którym wzięła ślub i spłodziła córkę. A który okazał się damskim bokserem. Pobita, upodlona kolejny raz musiała od czegoś uciekać. I przerywać pisanie. Po przeprowadzce do Szkocji, bez pieniędzy, bez pracy, za to z małym dzieckiem na utrzymaniu, wpada w depresję i ląduje w szpitalu psychiatrycznym. W trakcie leczenia z obserwacji pacjentów i personelu czerpie inspiracje do książki, i w 1995 w końcu ją kończy. I to by było na tyle, bo 12 wydawnictw z rzędu ma jej powieść w dupie.

Wielu na tym etapie pogrzebałoby pomysł bycia pisarzem głęboko pod ziemią, ale Rowling cały czas trzymała go przy życiu. Wierzyła w niego jak w nic innego na świecie. I w 1997 ukazał się „Harry Potter i kamień filozoficzny”, który do tej pory przetłumaczono na 35 języków, a w 1998 Warner Bros kupił prawa do ekranizacji powieść. A J. K. Rowling stała milionerką. Mimo, że do tej pory była samotną, bezrobotną matką z depresją, tułającą się po świecie.

Walt Disney – porażka, porażka, porażka

Życiorys Walta Disneya przypomina trochę biblijną przypowieść o Hiobie. Jakby przeznaczenie/los/Bóg próbowało sprawdzić ile razy musi go przybić do gleby, żeby w końcu się nie podniósł.

Chodził do szkoły artystycznej, by potem kierować ambulansem w trakcie I wojny światowej. Dostał pracę jako ilustrator w gazecie, by zostać z niej zwolnionym. Założył własne studio rysunku, by od razu zbankrutować. Drugi raz założył własną firmę, by drugi raz zbankrutować i nie skończyć „Alicji w krainie czarów”, na stworzenie której się pozadłużał. Trzeci raz próbował sił w prowadzeniu studia animacji, by wspólnik ukradł mu prawa do stworzonej przez niego postaci. I pracowników. Później przeszedł załamanie nerwowe, później stworzył Myszkę Mickey, która odniosła sukces, a później chciał stworzył „Królewnę Śnieżkę”, która prawie puściła go z torbami, ale ostatecznie odniosła sukces spektakularny.

I tak, nie ulegając sprowadzaniu go przez życie do roli szmaty do podłogi, Disney stworzył imperium, które znamy dziś.

Stephen Hawking – więzień w klatce własnego ciała

Powiem krótko: gość powinien być najpopularniejszym i najlepiej opłacanym mówcą motywacyjnym na świecie.

Nie może chodzić, nie może mówić, nie może pisać. Jest przykuty do wózka, w gardle ma rurkę, a ze światem komunikuje się przez syntezator mowy, który obsługuje policzkiem. PO. LICZ. KIEM. Zgodnie z diagnozą lekarzy miał już dawno umrzeć. A napisał doktorat, napisał bestseller, jest przegenialnym fizykiem i cały czas występuje na scenie. Rzucając do tego żarcikami.

Oprah Winfrey – gwałty, pobicia i narkotyki

Lista tytułów, którymi została odznaczona jest chyba dłuższa niż ten wpis. Czołówka najbardziej wpływowych kobiet świata według Forbesa, czołówka najbardziej wpływowych kobiet świata według Time’a, czołówka najbardziej wpływowych kobiet świata według Life’a. Trzecie miejsce najbardziej rozpoznawalnych postaci medialnych według plebiscytu telewizyjnego z 2003. Oprah znalazła się w nim tuż za Supermanem i Elvisem Presleyem. Decydowała o być albo nie być polityków, pchnęła po wygraną George’a W. Busha i Baracka Obamę.

Grubo, co? To teraz pomyśl, że doszła do tego po tym, jak w dzieciństwie mężczyźni w jej rodzinie ją bili i gwałcili.

Jej matka była nastoletnią robotnicą, jej ojciec żołnierzem na przepustce, a ona ich wpadką. „Rodzice” oddali ją na wychowanie dziadkom, którzy uczyli ją zasad i dyscypliny pięścią. W wieku 9 lat zgwałcił ją jej własny kuzyn, a w wieku 14 – wujek. Z którym zaszła w ciążę. Ich wspólne dziecko zmarło po dwóch tygodniach. Żeby nie skonać z bólu zaczęła pić i ćpać. Jak to piszę, to nie wierzę, że pojedynczy człowiek mógł topić się w tak głębokim oceanie gówna.

I nie utonąć, a po wyjściu z niego zacząć błyszczeć jak gwiazda. Wbrew wszystkiemu.

 

***

 

Dobrego dnia.

autorem zdjęcia jest JD Hancock

---> SKOMENTUJ

Nike Air Force 1 – najlepsze buty na zimę w mieście!

Skip to entry content

Zima się zbierała i zbierała, i zebrała tak, że zaraz po sylwestrze walnęło -12 na termometrach i zaśnieżyło parapety i ścieżki rowerowe. Co poskutkowało tym, że na dobre pochowałem jesienne buty, wyciągając na ich miejsce te zimowe, i pierwszy raz od 3 lat włożyłem kalesony. Polecam bardzo i nie wyobrażam sobie wyjść na ten mróz bez dodatkowej warstwy na najważniejszym, zaraz po mózgu, narządzie. Ale dziś nie o tym. Dziś o butach, które pozwolą Wam przetrwać ten ziąb, umożliwią opuszczenie swojego ciepłego sześcianu i zagwarantują, że po powrocie ze spaceru wciąż będziecie mogli poruszać palcami u stóp.

Dziś o tym, dlaczego uważam, że Nike Air Force 1 to najlepsze buty na zimę w mieście.

Wygląd

Nike Air Force 1 - męskie zimowe buty

Od zawsze miałem problem z wyborem zimowych butów, bo te przeznaczone na temperatury poniżej 5 stopni albo wyglądały jakbym z miejsca miał iść zdobywać Mount Everest albo jakbym przeniósł się do czasów „Ogniem i mieczem” i czekał tylko, aż ktoś przyniesie mi kożuch i doklei wąsy długości dwóch zdrowych sumów. Jednym słowem, albo trekking i wspinaczki wysokogórskie albo podróż w czasie. Lub – nie daj boże i chroń me oczy przed tym widokiem – miks jednego z drugim, czyli skórzane pseudo-eleganckie trapery.

nike-air-force-1-meskie-zimowe-buty

Zazwyczaj, gdy pogoda za oknem zmuszała mnie groźbą odmrożenia sobie stóp i już nie było wyjścia, wybierałem jakieś miodówki a la Timberlandy. Wyglądały całkiem nieźle, a w zasadzie to dobrze, ale były ciężkie i jakieś takie kwadratowe. No, do wygody ciut im brakowało. Przestałem szukać, gdy w końcu odkryłem buty majace tę samą nazwę co samolot prezydencki.

nike-air-force-1 meskie-zimowe-buty

Air Force 1 – poza wersją niską, która zupełnie do mnie nie trafia – są bardzo ładne. Dość proste, bez żadnych udziwnień poza rzepem, który estetycznie wieńczy całość, masywne, ale nie bulwiaste i nieciężkie. Nie są tak uniwersalne jak Air Maxy, że czego nie założysz, to pasuje, ale dobrze komponują się z większością zestawów i w zasadzie z każdymi spodniami niemającymi szerokiej nogawki, ani niebędącymi w kancik. Oczywiście mam na myśli całe czarne, albo białe, bo jak kupisz sobie jakieś z turbo limitowanej edycji, zrobione ze światełek odblaskowych albo skóry kameleona, to będzie je nieco trudniej do czegoś dopasować.

Wytrzymałość

nike-air-force-1-meskie-zimowe-buty-2-750x421

I wpadałem w nie w kałuże, i brodziłem w nich w błocie, i chodziłem po górach, i prałem w pralce, i jedyne co się im stało po dwóch sezonach użytkowania, to lekkie wgięcie skóry. Zero pęknięć, rozklejenia się, puszczenia szwów, przetarcia czy odchodzenia skóry. A naprawdę im nie odpuszczałem. Innymi słowy, są w stanie przetrwać dużo więcej niż jazdę komunikacją miejską w godzinach szczytu, czy promocję na karpie w markecie.

Ciepło i wygoda

Punkt kulminacyjny, prawie, że najistotniejszy w tym temacie. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że te buty są ciepłe jak cholera i naprawdę wygodne.

Do chodzenia po mieście sprawdzają się wyśmienicie. Po pierwsze, podeszwa jest na tyle wysoka, że nawet przy -12 nie ma opcji, że jest Ci zimno w stopy. I to bez zakładania jakichś ultra grubych skarpet. Jeśli tylko nie rzucasz się w zaspy i nie wskakujesz do kałuż, w których można by się utopić, to nic Ci nie grozi. Mimo wywietrzników na przodzie, dzięki skórze na całości, obuwie nie przemaka przy normalnym codziennym użytkowaniu. Zresztą, miałem okazję być w nich również w Tatrach i też nie było lipy, ani nie czułem wilgoci, ani zimna, nawet przez moment. Po drugie, dzięki elastyczności i lekkości, są naprawdę wygodne i nawet wielogodzinny spacer, czy stanie w kolejce do kasy, nie sprawia dyskomfortu. Przez to, że nie są ciężkie i sztywne, nie masz wrażenia, że chodzisz w butach z betonu, a każde podniesienie nogi to wysiłek.

Nike Air Force 1 - męskie zimowe buty

Nie spodziewałem się, że adidasy tak dobrze potrafią się sprawować w zimie, ale skórzane Nike Air Force 1, to w tym momencie dla mnie najlepsza opcja na przetrwanie tej pory roku w mieście. Ładne, wygodne i mega ciepłe! I zupełnie nie rozumiem lasek, które chodzą w nich latem i to w największe upały. Jakaś kolorwa gazeta wmówiła im, że mokre od potu stopy są seksowne?

---> SKOMENTUJ

Wojna Płci: co to znaczy, że „dziewczyna się puszcza”?

Skip to entry content

Tygodniowa, świąteczna przerwa w “Wojnie Płci” przeciągnęła się prawie na cały miesiąc i nie mam nic na swoje usprawiedliwienie oprócz tego, że to wina Asi. Na szczęście już się ogarnęła ze sprzątaniem po sylwestrze i w aurze odkurzonego dywanu, wypucowanych garnków i wyniesionych śmieci, wracamy z damsko-męskimi rozmowami o życiu, śmierci i pożyciu przedmałżeńskim. Dzisiaj na tapet bierzemy zwłaszcza ten ostatni temat, bo dyskutujemy o tym, co to znaczy, że “dziewczyna się puszcza”?

Wojna Płci

Jan Favre: Z iloma mężczyznami kobieta musi uprawiać seks, żeby zostać puszczalską szmatą? Z 5, 10, 15? 115?

Joanna Pachla: Z tyloma, o ilu dowie się jej gimnazjum.

Jan Favre: Czyli dopóki nikt się nie dowie, może zapraszać całe jednostki wojskowe do łóżka, ale w momencie, kiedy to wyjdzie poza jej sześcian, to jest już godna napiętnowania?

Joanna Pachla: Tak, bo zwykle to społeczeństwo piętnuje, a nie człowiek sam siebie.

Poza tym zauważ, że to kobiety kobietom zgotowały ten los. Te wszystkie łatki typu „łatwa” czy „puszczalska” pochodzą prosto z kobiecego słownika. Normalny facet nie powie o kobiecie, że się puszcza. Natomiast kobieta o kobiecie już tak. Same sobie robimy ten czarny PR.

Jan Favre: Też zauważyłem, że kobiety mają bardzo duży udział w niszczeniu innych kobiet, tylko dlatego, że miały więcej partnerów seksualnych, albo są ładniejsze/mają większe branie, ale mężczyzn bym z tego nie wyłączał.

Co zrobi – może nie „normalny”, ale „przeciętny” – facet, jeśli podbijając do dziewczyny w klubie dostanie kosza, po czym zobaczy, że zaloty innego na nią poskutkowały?

Joanna Pachla: Powinien pomyśleć, że widocznie ten drugi okazał się fajniejszy. Ale rozumiem, że zmierzasz do tego, że – żeby ją zdyskredytować i jednocześnie zrehabilitować siebie we własnych oczach lub oczach kumpli – nazwie ją właśnie puszczalską szmatą.

Jan Favre: Tak. Ewentualnie dupodajką.

Faceci bardzo często zarzucają kobiecie mityczne „puszczanie się”, bo sami nie byli w stanie jej zainteresować swoją osobą, a ktoś inny był. I to na tyle skutecznie, że doszło do fizycznego zbliżenia. W związku z czym muszą ratować wdeptane w chodnik ego, deprecjonując ją.

Joanna Pachla: To co – według mężczyzny – znaczy „puszczać się”? Uprawiać seks z kimś innym, niż on sam?

Jan Favre: Zdaniem przeciętnych mężczyzn „puszczać się”, znaczy uprawiać seks z więcej niż jednym partnerem w ciągu całego życia, bo według kodeksu osiedlowego harcerza, tylko dziewice i nasze matki są damami, a reszta to szmaty. Dla mnie jednak znaczy coś zgoła innego. Odnosząc się do etymologii tego słowa, logicznie rzecz ujmując, żeby się puścić, wcześniej trzeba się czego trzymać, czyli przenosząc to na relacje damsko-męskie, puszcza się kobieta, która ma mężczyznę – jest w związku – a mimo to uprawia seks z innymi, zdradzając go.

Joanna Pachla: O, to chyba jednak zawęża popularną definicję tego słowa. Puszczać się w znaczeniu, jakie ja znam, to po prostu – uprawiać seks z dużą liczbą partnerów. Tylko nie znalazł się jeszcze mądry, który by określił, ile to właściwie jest “dużo”.

A uprawiać seks, mając już mężczyznę – to przecież tyle, co zdradzać. Dla mnie taka retoryka jest w ogóle z dżungli wzięta – puszczać się to może małpa liany, sorry.

Jan Favre: Uprawianie seksu z dużą liczba partnerów jest neutralne, puszczanie się jest zdecydowanie pejoratywne. Jeśli mielibyśmy przyjąć Twoje rozumienie tego słowa, to wszyscy bylibyśmy puszczalscy, bo dużo, to więcej niż 2.

Tak że tak, zwrot „puszczanie się” jest dla mnie synonimem notorycznego, wielokrotnego zdradzania.

Joanna Pachla: To znaczy, że żeby się puszczać, trzeba być w związku?

Jan Favre: A uważasz, że żeby się puszczać, wystarczy uprawiać seks z kimś, z kim nie jest się w związku?

Joanna Pachla: Ja w ogóle nie używam określenia „puszczać się”, dla mnie to jest podwórkowa pyskówka, z którą powinno się zrywać gdzieś po ukończeniu gimnazjum. Dorośli ludzie się nie puszczają, oni po prostu zaspokajają swoje potrzeby, uprawiając seks.

Natomiast na tyle, na ile pamiętam to wyrażenie z czasów szkolnych, to odnosiło się do uprawiania seksu z dużą liczbą partnerów, niezależnie od statusu związku. Ba, nigdy nie zapomnę wielkiego napisu na froncie szkoły, dumnie obwieszczającego światu przy pomocy spray’u, że „Lucyna puszcza się szybciej niż oddycha”. A Lucyna wcale się nie puszczała – ona po prostu nie chciała żadnego z tych wątpliwej jakości zalotników, więc postanowili się na niej regularnie mścić.

[sociallocker id=”17312″]

Jan Favre: Też nie używam tego zwrotu, bo jest bardziej z dupy niż wczorajsze śniadanie i strasznie mnie irytuje, jak te jaskiniowo-nastoletnie hasła są rzucane przez dorosłych ludzi i to w gęstej mgle zakłamania. Najczęściej ten zwrot pojawia się pod płaszczykiem dbania o moralność – tyle, że walka nigdy nie rozgrywa się o właściwe życiowe wzorce autorów tych słów, tylko osób trzecich. Obrońcy Cudzej Moralności próbują przekonać cały świat, że tak bardzo zależy im na czyjejś praworządności, podczas gdy w rzeczywistości chcą po prostu wyładować swoją frustrację i komuś dopierdolić pod przykrywką niesienia dobra.

Uważam, że to, kto, z kim i jak często sypia, jest tylko i wyłącznie jego sprawą, a nie kwestią publiczną, nad którą koniecznie muszą się pochylać obcy ludzie. I jeśli chce zapraszać do sypialni całą drużynę piłkarską, to, jeśli tylko nikogo nie krzywdzi, nic mi do tego.

Joanna Pachla: I o ile nie jesteś jego sąsiadem zza ściany…

Jan Favre: No przecież mówiłem, że nie może nikogo krzywdzić. Napastowanie dźwiękowe to też krzywda.

Joanna Pachla: Czyli mamy pełną zgodność. Nie wierzę, że człowiek, nazywający drugiego człowieka puszczalskim, może mieć dobre intencje. Albo mu czegoś zazdrości, albo go nie lubi, albo chce upokorzyć czy wyładować własne frustracje (opcje mogą się łączyć). Jakakolwiek motywacja by nim nie rządziła, ewidentnie ma więc ze sobą problem.

Poza tym ile osób, mających aktywne życie seksualne z wieloma partnerami, publicznie się tym chwali? Raczej niewiele. Wszystkie te opowieści to więc co najwyżej plotki czy pomówienia. A te powinny obchodzić nas tyle, co zeszłoroczny śnieg.

Jan Favre: Czasem nawet nie trzeba się chwalić. Wystarczy zrobić wspólne zdjęcie, a życzliwi kronikarze już dopiszą historię.

Jednak w tym temacie niezmiennie mnie fascynują podwójne standardy i fakt, że tylko kobieta może się puszczać, a mężczyzna jest zupełnie poza zasięgiem tego określenia. Jakby faceci w ogóle nie uczestniczyli w tej czynności, a wszystkie laski były biseksualne i puszczały się tylko same ze sobą.

Czemu Wy nie mówicie o mężczyznach, że się puszczają?

Joanna Pachla: Bo sięgamy po inne działo i kiedy facet nas nie chce, to nazywamy go pedałem. Jestem w klubie, chcę go poderwać, a on się nie daje? Przecież do głowy mi nie przyjdzie, że może już mieć dziewczynę albo zwyczajnie, po ludzku, może mnie nie chcieć. Najprostszy schemat myślowy, po jaki sięgają wtedy średnio rozwinięte dziewuchy, to skwitowanie tego słowami: no pedał, no.

Jan Favre: No tak, bo najmocniejszy sposób, w jaki w naszym kraju można obrazić mężczyznę, to nie nazwać go kanapowym nieudacznikiem, troglodytą, czy półmózgiem, tylko zasugerować, że nie jest heteroseksualny.

O ile uznawanie, że ktoś jest mniej wartościowy, bo ma mniej popularną orientację seksualną, jest absurdem samym w sobie, o tyle, czy są jakieś obiektywne powody, żeby stwierdzić, że człowiek jest gorszy, bo lubi pożycie przedmałżeńskie?

Joanna Pachla: Wiesz, żyjemy w kraju katolickim…

Jan Favre: Dlatego z pewnością każda osoba, która zarzuca komuś puszczalstwo, nigdy nie popełniła grzechu samogwałtu…

Joanna Pachla: Jasne. I kąpie się w majtkach i przebiera wyłącznie po ciemku.

A wracając do Twojego pytania – człowiek nie może być gorszy ani z powodu swojej orientacji, ani z powodu liczby partnerów seksualnych. Oczywiście, jedno i drugie może nam odpowiadać bardziej lub mniej, ale to tylko i wyłącznie nasz problem, który nie daje nam jeszcze prawa do jakiegokolwiek obrażania go czy też dyskredytowania w cudzych oczach.

Jan Favre: To jest w ogóle paradoks, że z jednej strony kobiety mające duże doświadczenie seksualne są piętnowane, a z drugiej dwudziestokilkuletnie dziewice są wyśmiewane. Mam wrażenie, że społeczeństwo jako ogół ma tak duży problem z seksem, że najchętniej wyzułoby go z przyjemności i zostawiło mu tylko funkcję rozrodczą.

Joanna Pachla: Dlaczego od razu całe społeczeństwo? Tylko ta jego głupsza część.

Jan Favre: Czyli jakieś 65%?

Joanna Pachla: To i tak jesteś optymistą.

[/sociallocker]

---> SKOMENTUJ