Close
Close

69-ty Konkurs Szopek Krakowskich – wystawa

Skip to entry content

69 Konkurs Szopek Krakowskich Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich
W Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) od 5 grudnia trwa pokonkursowa wystawa świątecznych szopek. Na wstępie (dla niezorientowanych) trzeba dodać, że jest to akcja kultowa i konkurs na najładniejszą szopkę odbył się już po raz 69-ty!

Szopek było co niemiara. Nagrody przyznawano w kategorii miniatura (do 15cm), mała (od 15 do 70cm), średnia (od 70 do 120cm) i duża (od 120cm wzwyż). Jeśli chodzi o estetykę to dominował trend odpustowy i cuda-wianki (zresztą widać na zdjęciach). Były i ruchome, i blaszane, i tekturowe i z makaronu nawet. Prace wykonywały zarówno grupy, pary, jak i pojedyncze osoby, za co wielki szacunek, bo roboty przy takiej szopce więcej niż przy prowadzeniu bloga.

Nie ma co się rozpisywać, to po prostu trzeba zobaczyć. Wystawa funkcjonuje do 26 lutego, także czasu jest całkiem sporo. Bilet studencki kosztuje szóstkę, natomiast w poniedziałki mega promocja – wstęp za 3 złote! Bez wymówek, mieszkając w Krakowie, na tę wystawę nie wypada nie pójść.

69 Konkurs Szopek Krakowskich Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich

(niżej jest kolejny tekst)

Nie wiem jak wy spędzacie sylwestra, ale ja jestem właśnie w Białym Dunajcu i mimo, że nie ma śniegu tyle ile bym chciał, to jest kozacko. Odcięcie od świata, odcięcie od neta, odcięcie od Fejsbuka. Domyślam się jednak, że spora część z was ma ciśnienie na melanż, na grube picie i zgorszenie do 8 rano.

Kraków bardzo atrakcyjnie przedstawia się pod kątem imprez w klubach, jednak ja zawsze preferowałem domówki. Jeśli więc wybieracie się na takową, to przyda wam się mocna playlista sylwestrowa. Sprawdźcie nasze typy na hity (ale się zrymowało):

 

10. Okoliczny Element feat. Szufla – Balsam Party

 

9. Leeway – a może łyk ginu synku (Bassnectar vs DonGURALesko vs Pharoahe Monch)

 

8. Borgore – Nympho

 

7. Wdowa – Cholera tak!!!

 

6. Pezet – Halo

 
5. CSS – Hit’s Me Like A Rock (Dillon Francis Remix)

 

4. Sobota – Tańcz Głupia

 

3. Britney Spears – Hold it against me

 

2. Ten Typ Mes – Zanim znajdziemy (Dual NeurOne remix)

 

1. Death Cab for Cutie – Underneath The Sycamore (Dillon Francis Remix)Nie tak dawno temu, rzesze nolife’ów i studenciaków bez zainteresowań przeżywały śmierć trzecioplanowej bohaterki telenoweli dla pół-mózgów. W lutym zapowiada się powtórka z rozrywki. Producenci “Klanu” zamierzają uśmiercić przygłupiego Rysia, kierowcę taksówki. Najwyraźniej Piotr Cyrwus po 14 latach, ma dość robienia z siebie idioty i bycia utożsamianym z opóźnionym w rozwoju ćwierć-inteligentem.

Rysio taxi driver, bohater świetnego utwór Sokoła “Każdy ponad każdym“, obiekt niezliczonej ilości kpin, żartów i pomówień w lutym przyszłego roku zginie. Jak podają plotkarskie portale, Rysiek (jak na prawdziwego samca alfa przystało), ma w wdać się w bójkę, w której zostanie śmiertelnie pobity. Godna i chwalebna to śmierć dla uczestnika tak kultowych scen jak strzelanina w burdelu czy interwencja na domówce.

Uzależnieni od Kwejka i Demotywatorów internauci, już zaczynają prześcigać się w robieniu coraz to głupszych memów, związanych z tym wydarzeniem. Blogosferę z pewnością, jak w przypadku Hanki Mostkowiak, zaleje fala minut ciszy, a na Fejsie powstają pierwsze profile upamiętniające Ryszarda taksówkarza. Ryszard jest postacią zdecydowanie bardziej bekową niż Hanka (o istnieniu, której dowiedziałem się przy okazji jej śmierci), to też domniemam, że skala zjawiska będzie duuużo większa.

Dla przypomnienia – najbardziej absurdalne momenty z życia Rysia:

Ryszard Lubicz nie żyje

Rysio napada na burdel z bronią palną

Rysiek z Klanu nie żyje

Rysiek robi borutę na domówce

Rysio taxi driver umiera

Rysio dostaje oklep od dresów

Hanka Mostkowiak nie żyje

Wywiad z Piotrem Cyrwusem o Ryszardzie Lubiczu