Close
Close

W czwartej odsłonie cyklu “Fly Food” wracamy do kuchni polskiej. Polskiej, a w zasadzie polsko-studenckiej. Tym razem pod nóż bierzemy jedną z najczęściej odwiedzanych miejscówek przez studentów AGHu. Mowa tu o stołówce “Krakus”, zlokalizowanej przy ulicy Reymonta (to ten sam budynek co Hotel Polonez i Zespół Pieśni i Tańca).

Wygląd typowo stołówkowy – dużo stolików, dużo krzeseł, mało solniczek, tace i taśmowe nakładanie szamy. Panie gotująco-nakładające miłe lub nie, w zależności od natężenia menopauzy. W godzinach obiadowych naprawdę spore kolejki. Stać i czekać jednocześnie nie lubię, ale gwarantuje to, że przy takim ruchu wszystko jest świeże, a i miejsce (ze względu na gabaryty lokalu) zawsze jest żeby zjeść, także nie narzekam już.

Co do samego jedzenia to jest dobre – studencka norma z plusem. Takie jak u mamusiu lub u babuni (nie wiem, kto u was w domu gotuje). Wybór nie jest zbyt duży. Codziennie 2 zupy, 3 dania mięsne i 2 dania jarskie, ryż, ziemniaki, surówki, napitki. Oferta oczywiście ograniczona czasowo, po 14 jest już “tylko to co widać” jak to pani Basia mawia. Jadłem tam kotlety wszelkiego rodzaju – bardzo dobre. Schabowy taki jak ma być – ani nie podeszwa, ani nie rozmemłany. Zupy też niczego sobie, najlepsza pomidorowa.

Przechodząc do kwestii ekonomicznych – jest tanio. Schabowy 5,60zł, ziemniaki 1,10zł, pomidorówka 1,90zł – suma 8,60zł. Jak ktoś chce jeszcze suróweczkę albo kompocik to wychodzi dyszka, czyli plan wykonany, a wielkość porcji jest wystarczająca żeby się najeść. “Krakus” powinien szczególnie przypaść do gustu studentom AGH, bo jako jedyni mają prawo do wyrobienia sobie tam karty lojalnościowej i upustów.

Cena/ilość: 8/10
Jakość: 6/10
Ogółem: 7/10

blog Kraków

Gdzie jest stołówka Krakus?


Wyświetl większą mapę

(niżej jest kolejny tekst)

69-ty Konkurs Szopek Krakowskich – wystawa

Skip to entry content

69 Konkurs Szopek Krakowskich Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich
W Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) od 5 grudnia trwa pokonkursowa wystawa świątecznych szopek. Na wstępie (dla niezorientowanych) trzeba dodać, że jest to akcja kultowa i konkurs na najładniejszą szopkę odbył się już po raz 69-ty!

Szopek było co niemiara. Nagrody przyznawano w kategorii miniatura (do 15cm), mała (od 15 do 70cm), średnia (od 70 do 120cm) i duża (od 120cm wzwyż). Jeśli chodzi o estetykę to dominował trend odpustowy i cuda-wianki (zresztą widać na zdjęciach). Były i ruchome, i blaszane, i tekturowe i z makaronu nawet. Prace wykonywały zarówno grupy, pary, jak i pojedyncze osoby, za co wielki szacunek, bo roboty przy takiej szopce więcej niż przy prowadzeniu bloga.

Nie ma co się rozpisywać, to po prostu trzeba zobaczyć. Wystawa funkcjonuje do 26 lutego, także czasu jest całkiem sporo. Bilet studencki kosztuje szóstkę, natomiast w poniedziałki mega promocja – wstęp za 3 złote! Bez wymówek, mieszkając w Krakowie, na tę wystawę nie wypada nie pójść.

69 Konkurs Szopek Krakowskich Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich

Nie wiem jak wy spędzacie sylwestra, ale ja jestem właśnie w Białym Dunajcu i mimo, że nie ma śniegu tyle ile bym chciał, to jest kozacko. Odcięcie od świata, odcięcie od neta, odcięcie od Fejsbuka. Domyślam się jednak, że spora część z was ma ciśnienie na melanż, na grube picie i zgorszenie do 8 rano.

Kraków bardzo atrakcyjnie przedstawia się pod kątem imprez w klubach, jednak ja zawsze preferowałem domówki. Jeśli więc wybieracie się na takową, to przyda wam się mocna playlista sylwestrowa. Sprawdźcie nasze typy na hity (ale się zrymowało):

 

10. Okoliczny Element feat. Szufla – Balsam Party

 

9. Leeway – a może łyk ginu synku (Bassnectar vs DonGURALesko vs Pharoahe Monch)

 

8. Borgore – Nympho

 

7. Wdowa – Cholera tak!!!

 

6. Pezet – Halo

 
5. CSS – Hit’s Me Like A Rock (Dillon Francis Remix)

 

4. Sobota – Tańcz Głupia

 

3. Britney Spears – Hold it against me

 

2. Ten Typ Mes – Zanim znajdziemy (Dual NeurOne remix)

 

1. Death Cab for Cutie – Underneath The Sycamore (Dillon Francis Remix)