Close
Close

Szaff Off, czyli swap party w Literkach

Skip to entry content

Dawno już nie było żadnego swap party* w Krakowie. Ostatnia ciuchowa wymianka odbyła się chyba na początku roku akademickiego, ale nie dam sobie nic uciąć za tę datę. Miło więc, że pojawia się okazja do opróżnienia szafy ze zbędnych ubrań i nie jest to kosz PCK.

W niedzielę (5-go lutego) w Literkach (na Berka Joselewicza 21) odbędzie się event pod tytułem “Szaff Off”, czyli impreza polegająca na wolnej wymianie odzieży między uczestnikami. Oprócz ciuchów, będzie można wymieniać się też wszystkimi innymi rzeczami zalegającymi w kątach. Poza ubraniami dozwolone są także: książki, płyty, filmy, zabawki oraz sprzęty AGD/RTV. W zasadzie zabronione są chyba tylko substancje odurzające i broń masowego rażenia.

Zapowiada się bardzo w porządku. Sam mam parę za dużych swetrów po młodszym bracie, także wymieni się je jak znalazł. Aaa, ważna sprawa – pamiętajcie, że rzeczy, które chcecie puścić w obieg muszą być czyste i nadawać się do użytku. Start – godzina 13:00.

*impreza polegająca na wymienianiu się ubraniami – ciuch za ciuch

Kraków klub Literki


(niżej jest kolejny tekst)

Źle się dzieje w Krakowie. Bajgle przy rynku, u większości babinek w chustach, zdrożały już ze 1,20zł do 1,50zł, a oprócz tego zamykają kolejną knajpę. Tym razem nie jest to lokal dla spragnionych młócki i seksualnych orgii studenciaków, jak w przypadku Kitschu czy Krzysztoforów, lecz kultowa miejscówka krakowskiej bohemy.

Z dniem 14-go marca zamknięty zostanie Klub Piękny Pies. Jeden z ważniejszych punktów na kulturalnej mapie Krakowa przestanie istnieć, ponieważ właściciele kamienicy – wspólnota mieszkaniowa, która tam nie mieszka – nie zgadza się na przedłużenie koncesji na sprzedaż alkoholu. Czemu? Bo jest za głośno. Jakbym słyszał portierkę z akademika. Niemieszkający w kamienicy właściciele twierdzą, że hałas wydobywający się z wyciszonego klubu przeszkadza gościom sypiającym w ich hostelu.

Cóż, hajs i interesy ponad wszystko. Pijani Angole muszą się wysypiać. Nieważne, że Piękny Pies jest najbardziej rozpoznawalnym krakowskim klubem poza granicami Krakowa. Nieważne jest skupiskiem pisarzy, muzyków, poetów, wszelkiego rodzajów artystów i wybitnych umysłów. Nieważne, że odbywają się w nim koncerty niszowych zespołów, wystawy, spotkania dyskusyjne i tak niecodzienne inicjatywy jak “Gadający Pies“.

Cytując właściciela Macieja Prusa: “W tym mieście da się dziś robić tylko wielkie festiwale pod patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego, które tak naprawdę mogłyby się odbywać gdziekolwiek. Poza tym nic tu się nie dzieje. Tymczasem sensem kulturalnego istnienia Krakowa powinny być właśnie niezależne kluby“. Trudno się nie zgodzić. Miejmy nadzieję, że otworzą Psa ponownie, tyle, że w innym miejscu, w innym lokalu i z innymi ludźmi…


[FILM] Spotkanie z Krzysztofem Materną – jak było?

Skip to entry content

W czwartek na Uniwersytecie Ekonomiczny miało miejsce zapowiadane przez nas spotkanie z Krzysztofem Materną. Mimo, że publiczność nie dopisała, to rozmowa była naprawdę świetna. Niezależnie czy pytania były tendencyjne czy odkrywcze, pan Krzysztof odpowiadał z zaangażowaniem i pasją. Naprawdę z przyjemnością słucha się takich ludzi, z ich wypowiedzi można czerpać dużo inspiracji. Mimo jakości wołającej o pomstę do nieba, polecam!