Close
Close

[FOTO] Studenckie Mardi Gras w Pixelu

Skip to entry content

We wtorek, ostatni dzień karnawału, dzień przed Środą Popielcową, w Pixelu odbyła się impreza pod hasłem “Studenckie Mardi Gras”. Sprawdźcie jak było!

blog Kraków

Kozackie foty jak zwykle autorstwa Przemysława Matląga.


(niżej jest kolejny tekst)

Mówiliśmy, że się stanie i się stało! Szef wszystkich szefów – Ryszard Lubicz – nie żyje!  Najlepszy taksówkarz tego millenium, został zamordowany z zimną krwią w państwowej placówce służby zdrowia. Przestroga dla was – unikajcie szpitali, tam dochodzi do śmierci!!!

Nieoficjalne źródła podają, że śmierć Ryśka, to protest twórców serialu przeciwko ACTA (podobno szpital nie zezwalał na leki generyczne).

śmierć Ryśka LubiczaDrugie Książki Życie – wymiana książkowa

Skip to entry content

Nie tak dawno temu pisałem, że w Cafe Szafe co jakiś czas organizowane są swapy książkowe. Z powodu niekorzystnego układu planet i topnienia się lodowców na biegunie północnym, nie udało mi się dotrzeć na tę wymiankę. Jeśli wy też nie byliście na “Książkobraniu”, to nic straconego. W niedzielę szykuje się konkurencyjna impreza, oparta na tym samym pomyśle.

26-go lutego, Bookeriada i Krakowskie Biuro Festiwalowe rozpoczynają nowy cykl promujący czytelnictwo. Cykl wolnej, bezgotówkowej wymiany książkowej pod tytułem “Drugie Książki Życie”. Zasady akcji są proste – przynosisz książkę, której chcesz się pozbyć (bo ci się znudziła, kojarzy ci się z twoją byłą, masz już lepszą podkładkę pod stół, itd.) i wymieniasz ją na tę, która ma fajniejszą okładkę. Można też wymienić na tę, która ma interesujący tytuł i śni się wam po nocach i przy okazji podyskutować o literaturze. Do czego zresztą gorąco zachęcam, bo życie to nie tylko nowe demotywatory na Kwejku i doktor House.

Co do książek, którymi będziecie się wymieniać, to dobrze by było, gdyby nie była to literatura specjalistyczna, czyli podręczniki, mapy, przewodniki i poradniki odpadają. Druga sprawa, książki muszą być w stanie nadającym się do użytku. Tłumacząc łopatologicznie – muszą mieć wszystkie kartki (najlepiej bez śladów nocnego podjadania) i niezdewastowaną okładkę.

Start książkowego swapu – niedziela, godzina 15:00. Miejsce – Pawilon Wyspiańskiego (Plac Wszystkich Świętych 2). My zamierzamy się wybrać na ten event, gdyby wam się jednak nie udało, to kolejne edycje mają odbywać się co miesiąc. 

Na koniec słówko od organizatora – Izabeli Helbin, dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego:

Konsekwentnie promujemy czytelnictwo.  Mamy w mieście literackie festiwale, znakomite wydawnictwa, targi książki i Strefy Wolnego Czytania. Chętnie angażujemy się w akcje promujące czytanie: tylko w zeszłym roku wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania organizowaliśmy literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza oznaczyliśmy w wybranych tramwajach w mieście Miejsce dla Czytelnika. Mam nadzieję, że nasza nowa inicjatywa realizowana z portalem Bookeriada spodoba się miłośnikom książki i tłumnie dołączą do nas w niedzielne popołudnie.

blog Kraków

Gdzie jest Pawilon Wyspiańskiego?


Wyświetl większą mapę